خبر فوری
۱۶:۲۵ - ۲۱ آبان ۱۴۰۱
تعداد‌بازدید‌: ۱۰۵

ایلان ماسک دو هفته پس از خرید ۴۴ میلیارد دلاری توئیتر، درباره احتمال ورشکستگی شرکت این شبکه اجتماعی هشدار داد.

بلومبرگ نیوز گزارش کرد مالک جدید توئیتر در نخستین دیدار گروهی با کارمندان توئیتر، اظهار کرد: نمی‌تواند ورشکستگی این شرکت را منتفی بداند.

طبق گزارش وب سایت اینفورمیشن، وی هشدار داد این شرکت سال آینده میلیارد‌ها دلار از دست خواهد داد. ماسک افزود: در ایمیلی به کارمندان دورکار اعلام شده بود دیگر اجازه دورکاری ندارند و انتظار می‌رود ۴۰ ساعت در هفته در محل کار حاضر شوند.

سه منبع آگاه به رویترز گفتند: ماسک در ایمیلی به کارمندان توئیتر هشدار داد اگر این شرکت نتواند درآمد اشتراک را برای جبران کاهش درآمد تبلیغاتی افزایش دهد، قادر نخواهد بود در رکود اقتصادی که در حال وقوع است، دوام بیاورد.

دو منبع آگاه اظهار کردند یووئل روث که مدیر تیم واکنش توئیتر برای مقابله با نفرت پراکنی، اطلاعات نادرست و هرزنامه در این سرویس بود، روز پنج شنبه استعفا کرد. پروفایل او در توئیتر به مدیر سابق اعتماد و ایمنی توئیتر تغییر یافته است. پیش از او هم لئا کیسنر، مدیر امنیت اطلاعات توئیتر در توئیتی اعلام کرد از این شرکت رفته است. طبق پیام داخلی که در سیستم پیام رسانی توئیتر منتشر شده است، دامین کایران، مدیر حریم خصوصی و ماریان فوگارتی، مدیر رعایت قوانین توئیتر هم استعفا کرده اند. اما برخلاف گزارش‌های رسانه ای، رابین ویلر، مدیر ارشد فروش تبلیغات توییتر به کارمندان اعلام کرده است در این شرکت می‌ماند.

در این بین، کمیسیون تجارت فدرال آمریکا اعلام کرده است پس از خروج سه مدیر حریم خصوصی و رعایت قوانین، با نگرانی به نظاره توئیتر نشسته است. این استعفا‌ها احتمال تخطی توئیتر از مقررات رگولاتوری را افزایش می‌دهد. الکس اسپیرو، وکیل ماسک در ایمیلی به بعضی از کارمندان این شرکت اعلام کرد توئیتر همچنان به قوانین پایبند می‌ماند و توئیتر در قبال دستورات رگولاتوری، مسئول خواهد بود نه کارمندان.

ماسک پس از خرید توییتر در ۲۷ اکتبر، خانه تکانی در این شرکت را آغاز و اعلام کرد این شرکت روزانه بیش از چهار میلیون دلار ضرر می‌کند، زیرا آگهی دهندگان پس از به دست گرفتن کنترل توییتر توسط او، شروع به فرار کرده اند.

توییتر پس از این قرارداد خرید، ۱۳ میلیارد دلار بدهی دارد و با پرداخت بهره نزدیک به ۱.۲ میلیارد دلار در ۱۲ ماه آینده، روبروست. این پرداخت از نقدینگی آزاد توییتر که ۱.۱ میلیارد دلار تا پایان ژوئن گزارش شده است، بیشتر است.

بر اساس گزارش رویترز، ماسک دریافت هشت دلار در ماه برای سرویس توییتر بلو را آغاز کرده که شامل تیک آبی احراز هویت است.

باشگاه خبرنگاران جوان علمی پزشکی فناوری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: