خبر فوری
روزهای پرفروغ گزارشگر فوتبال پس از چند سال حاشیه‌نشینی! پلتفرم‌هایی برای تماشای آنلاین بازی‌های جام جهانی کی روش: هیچ اشتباهی انجام ندادم | دست من بود جلوی خیلی از اتفاقات را می گرفتم | حالا دیگر آماده بازی با ولز هستیم جمله تلخ گزارشگر بازی ایران-انگلیس در شب سخت فوتبال ایران آغاز ثبت نام آزمون صدور پروانه تاسیس دفتر خدمات الکترونیک قضایی سال ۱۴۰۱ شهرک شهرداری صاحب سرا می‌شود بیمه امدادگران هلال احمر از هفته آینده وضعیت آلودگی هوا در این هشت کلانشهر تولید داخلی ۹۰ درصد تجهیزات ایمنی ساختمان‌ها و اماکن شهری به دنبال کاهش موش‌ها هستیم ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس تا پایان سال به حمل و نقل عمومی تهران افزوده می‌شود ادمین پیج کفش فروشی در اینستاگرام دستگیر شد کشف ۴۵ فقره سرقت در پی دستگیری سارق اماکن خصوصی در رفسنجان ۲ ماموریت مهم فتح‌الله‌زاده در اولین روزهای بازگشت به استقلال! مرکز تحقیق و نوآوری جمعیت هلال احمر راه اندازی شد
۱۷:۱۸ - ۲۱ آبان ۱۴۰۱
تعداد‌بازدید‌: ۲۱۹

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی و معاون عملیات سازمان امداد و نجات از راه‌اندازی سامانه بیمه امدادگران در هفته آینده خبر دادند.

بیمه امدادگران هلال احمر از هفته آیندهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ علی سرابی آسیابر با تاکید بر این که اقدامات لازم برای بیمه امدادگران و نجاتگران حسب دستور رئیس جمعیت هلال احمر انجام شده، گفت: بیمه امدادگران از ابتدای مهرماه 1401 محاسبه و از هفته آینده اعمال خواهد شد. دکتر کولیوند همواره بر پوشش بیمه ای امدادگران تاکید داشته و به دستور وی تمامی ظرفیت ها برای تسریع در امر بیمه امدادگران و نجاتگران بسیج شد.

وی با اشاره به شرایط پوشش بیمه امدادگران افزود: امدادگران و نجاتگران باید برای تداوم پوشش بیمه ای به صورت مداوم حداقل 7 شیفت در ماه در پایگاه های ثابت حضور داشته باشند و در هر ماه که این اتفاق صورت نگیرد و یا تعداد شیفت های کم تری را در پایگاه حاضر باشند بیمه در آن ماه به آن ها تعلق نخواهد گرفت یا به تناسب از بیمه آن ها کم خواهد شد.

دکتر سرابی آسیابر ادامه داد: هلال احمر تمام ظرفیت منابع انسانی خود را معطوف کرد تا پوشش بیمه امدادگران و نجاتگران هر چه سریع تر محقق شود و بر همین اساس رویه ای که حداقل به 3 ماه زمان نیاز داشت، در مدت زمانی کم تر و در حدود 2 ماه به نتیجه رسید و از هفته آینده امدادگران و نجاتگران قادر خواهند بود تا سوابق بیمه خود را در سامانه مشاهده کنند.

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی خاطرنشان کرد: سوالات در خصوص بیمه امدادگران از طریق باشگاه امدادگران در هر استان و شماره تماس 64042400 پاسخ داده خواهد شد و از این طریق می توان امورات مربوط به بیمه را پیگیری کرد.

همچنین مرتضی مرادی پور، معاون عملیات سازمان امداد و نجات نیز با اشاره به این که حسب دستور واصله از سوی رئیس جمعیت هلال احمر موضوع بیمه امدادگران با جدیت در دستور کار قرار گرفته است، گفت: پس از توافق با سازمان تامین اجتماعی در راستای پوشش بیمه ای امدادگران، در راستای تسهیل امور مقرر شد تا سامانه واحدی از سوی سازمان تامین اجتماعی طراحی شود تا تمامی امدادگران واجد شرایط برای ثبت نام دغدغه ای نداشته باشند و مشکلی در روند ثبت نام بیمه آن ها پیش نیاید.

وی افزود: بر همین اساس ثبت نام امدادگران از طریق همین سامانه انجام شد و تمامی امدادگران با درجه امدادگری یک، نجاتگر سه، نجاتگر دو، نجاتگر یک و اعضای دارای درجه ایثار تحت پوشش بیمه قرار گرفتند.

مرادی پور ادامه داد: جمعیت هلال احمر بلافاصله پس از راه اندازی سامانه حق بیمه امدادگران را از ابتدای مهرماه محاسبه کرده و اقدام به پرداخت آن خواهد کرد. بدین منظور مقرر شده است به ازای هر امدادگر حدود 870 هزار تومان هزینه بیمه پرداخت شود.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات با اشاره به این که بیمه امداگران و نجاتگران از کامل ترین بیمه های موجود در کشور است، گفت: بیمه امدادگران و نجاتگران شامل بیمه از کارافتادگی، بازنشستگی، فوت و هزینه های درمان است که علاوه بر این برای هر نفر 92 هزار تومان هزینه درمانی پرداخت می شود.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر ادامه داد: بیمه رایگان به امدادگران و نجاتگرانی تعلق می گیرد که حداقل 7 شیفت در ماه در پایگاه ها و مراکز ثابت هلال احمر خدمت رسانی می کنند. برهمین اساس از سوی بیمه شده هیچ هزینه ای نباید پرداخت شود و تمامی هزینه ها از سوی جمعیت به سازمان تامین اجتماعی پرداخت می شود.

وی با اشاره به شرایط دیگر برای تحت پوشش بیمه قرار گرفتن، افزود: امدادگر و نجاتگری که در طول مدت یک ماه در 6 شیفت مشغول به کار می شوند باید 25 درصد حق بیمه خود را پرداخت کنند. همچنین آن دسته از امدادگرانی که 5 شیفت در ماه خدمت رسانی می کنند باید نیمی از هزینه بیمه را پرداخت کنند. لازم به ذکر است که برای بیمه شدن، امدادگران حداقل 4 شیفت در ماه باید حضور و فعالیت داشته تا تحت پوشش قرار گیرند.

مرادی پور تصریح کرد: سامانه بیمه امدادگران مقرر شده بود که ظرف مدت 3 ماه راه اندازی شود اما این روند یک ماه زودتر به اتمام رسید و هم اکنون در مرحله آزمایش است. از هفته آینده امدادگران قادر خواهند بود تا با استفاده از پنل شخصی خود به سامانه امدادیار مراجعه کرده و سوابق بیمه خود را مشاهده کنند. روند ثبت نام به نیابت از امدادگران انجام شده و در این زمینه امور برای امدادگران تسهیل شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: