خبر فوری
عرض تسلیت عاشورای حسینی عرضه محصول جدید اینوویس به بازار برای آرتروپلاستی معکوس شانه توسعه یک مدل هوش مصنوعی برای پیش‌بینی پیشرفت آلزایمر مطالعه یک ایملپنت درمان چاقی به زودی آغاز می‌شود تامین ۹۶۴ میلیون دلار ارز دارو و تجهیزات پزشکی از اول فروردین تا ۲۲ تیر ۱۴۰۳ درمانا: معاون درمان وزارت بهداشت: ۵۰۰۰ کاشت رایگان حلزون شنوایی در کشور انجام شد سازمان جهانی بهداشت نخستین آزمایش خانگی ویروس هپاتیت سی را تائید کرد ماجرای ناهماهنگی میان معاونت درمان و سازمان غذاودارو در حوزه تجهیزات پزشکی نمایشگاه ویتنام مدیفارم ۲۰۲۴ از ۱۱ تا ۱۳ مرداد برگزار می‌شود نمایشگاه بین المللی Indo health care اندونزی ۲۰۲۴ بدرستی که حسین، چراغ هدایت و کشتی نجات است. پیامبر اکرم (ص) دیدار علیرضا مرندی با رئیس جمهور منتخب تامین ۸۳۷ میلیون دلار ارز دارو و تجهیزات پزشکی از اول فروردین تا ۱۵ تیر ۱۴۰۳ آیا اختلاف بانک مرکزی و غذا و دارو؛ دودی است که به چشم مردم می‌رود؟ تب دنگی به پاکدشت رسید؟
۰۷:۱۴ - ۱۲ تير ۱۴۰۳
تعداد‌بازدید‌: ۷۸

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری مرکز بازیابی و خدمات پیشرفته تجهیزات پزشکی را افتتاح کرد.

به گزارش مدنیوز، به نقل از ریان روح‌الله دهقانی در مراسم افتتاح مرکز بازیابی و خدمات پیشرفته تجهیزات پزشکی افزود: مهمترین بخش کار، تنظیم‌گری و حکمرانی است و مرکز بازیابی و خدمات پیشرفته تجهیزات پزشکی باید به ساختاری ملی و منسجم برای تنظیم‌گری در این عرصه تبدیل شود.

 

او بر ضرورت تنظیم‌گری و تکمیل زنجیره ارزش در حوزه تعمیر و احیای تجهیزات پزشکی تاکید کرد.

 

وی گفت: این مرکز علاوه بر کمک به احیا، نوسازی، نگهداری و رفع اشکال دستگاه‌های پزشکی، کار توسعه دانش فنی در عرصه تجهیزات پیشرفته پزشکی را انجام می‌دهد.

 

معاون علمی رئیس‌ جمهوری گفت: معاونت علمی از شبکه شرکت‌های دانش‌بنیانی که ذیل این مرکز فعالیت دارند حمایت می‌کند. جنس این حمایت از نوع تسهیلات استقرار و همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان، اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه و کمک به تکمیل زنجیره ارزش است.مرکز ملی نوسازی تجهیزات پزشکی راه اندازی می شود

رئیس بنیاد ملی نخبگان افزود: با حرکت جدی و خوبی که در این مرکز آغاز شده است، به زودی و طی کمتر از دو سال آینده شکل‌گیری یک مرکز ملی نوسازی تجهیزات پیشرفته پزشکی در کشور را شاهد باشیم.

 

دهقانی به ظرفیت مراکز درمانی، دانشگاهی و تحقیقاتی در زمینه تعمیر و احیای تجهیزات پزشکی اشاره کرد و گفت: در هیچ‌ جای دنیا یک دستگاه چند میلیارد تومانی به خاطر قطعه‌ای چند میلیون تومانی به دستگاه اسقاطی تبدیل نمی‌شود و به ویژه در کشور ما که با تحریم‌ها مواجه است، نباید چنین اتفاقی رخ دهد.

 

وی افزود: این جریان که در صنعت تجهیزات پزشکی اتفاق افتاده رخداد مبارکی است و علاوه بر کمک به اقتصاد تجهیزات پزشکی، دانش و تجربه ارزنده‌ای را به ارمغان می‌آورد.

 

دهقانی به ضرورت شکل‌گیری نظام حکمرانی و تنظیم‌گری در عرصه احیا و بازسازی تجهیزات پزشکی اشاره کرد و گفت: مهمترین بخش کار، تنظیم‌گری و حکمرانی است و امیدواریم این مرکز به ساختاری ملی و منسجم برای تنظیم‌گری در این عرصه تبدیل شود.

 

معاون رئیس جمهوری گفت: موضوع خرید جدید یا اسقاط تجهیزات پزشکی موجود، استانداردی دارد و اگر این مرکز می تواند یک محور قرار بگیرد و به طور قطع این تنظیم‌گری اتفاق خواهد افتاد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: