خبر فوری
۱۰:۱۵ - ۲۵ شهريور ۱۴۰۲
تعداد‌بازدید‌: ۳۶
معاون وزیر بهداشت خبر داد؛

معاون بهداشت وزارت بهداشت، از آغاز فاز دوم برنامه «سلامت خانواده» در ۳۲ شهرستان جدید در کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین فرشیدی، در حاشیه برگزاری یازدهمین جلسه قرارگاه «سلامت خانواده» در ستاد وزارت بهداشت، گفت: در این جلسه مقرر شد مشکلات سیستم اطلاعات بیمارستانی (HIS) در سامانه‌ها مرتفع شده و اشکالات ارتباطات سطوح دو و سه برطرف و مقداری از بدهی‌ها به این سامانه‌ها نیز پرداخت شود.

نایب رئیس قرارگاه سلامت خانواده افزود: برنامه پزشکی خانواده در بیمه سلامت نیز با حدود ۴ هزار پزشک و جمعیت تحت پوشش حدود ۴ میلیون نفر به برنامه «سلامت خانواده» ملحق می‌شود و پس از این در قالب این برنامه اجرا می‌شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ادامه داد: ۳۲ شهر هم در فاز دوم برنامه «سلامت خانواده» و به ۵۹ شهر قبلی در استان‌های مجری برنامه اضافه می‌شود. خوشبختانه استان‌ها برای اجرای برنامه در این ۳۲ شهر آمادگی دارند و به دانشگاه‌های علوم پزشکی هم اختیار داده شده که کمبود مراقبان خود را توسط شرکت‌ها به شکل برون سپاری، خرید خدمت کنند.

فرشیدی با بیان اینکه با اجرای برنامه سلامت خانواده در ۵۹ شهر قبلی و ۳۲ شهر جدید، ارتباط مراقبان سلامت با مردم بهتر و مستحکم‌تر خواهد شد، به گزارش خوب دفتر آمار و فناوری اطلاعات در این جلسه اشاره کرد و گفت: بر اساس این گزارش در سطح ۲ سیستم ارجاع مشکلات کمتر شده و امکان ارجاع بیمار به صورت رفت و برگشت میسر شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: