خبر فوری
عرض تسلیت عاشورای حسینی عرضه محصول جدید اینوویس به بازار برای آرتروپلاستی معکوس شانه توسعه یک مدل هوش مصنوعی برای پیش‌بینی پیشرفت آلزایمر مطالعه یک ایملپنت درمان چاقی به زودی آغاز می‌شود تامین ۹۶۴ میلیون دلار ارز دارو و تجهیزات پزشکی از اول فروردین تا ۲۲ تیر ۱۴۰۳ درمانا: معاون درمان وزارت بهداشت: ۵۰۰۰ کاشت رایگان حلزون شنوایی در کشور انجام شد سازمان جهانی بهداشت نخستین آزمایش خانگی ویروس هپاتیت سی را تائید کرد ماجرای ناهماهنگی میان معاونت درمان و سازمان غذاودارو در حوزه تجهیزات پزشکی نمایشگاه ویتنام مدیفارم ۲۰۲۴ از ۱۱ تا ۱۳ مرداد برگزار می‌شود نمایشگاه بین المللی Indo health care اندونزی ۲۰۲۴ بدرستی که حسین، چراغ هدایت و کشتی نجات است. پیامبر اکرم (ص) دیدار علیرضا مرندی با رئیس جمهور منتخب تامین ۸۳۷ میلیون دلار ارز دارو و تجهیزات پزشکی از اول فروردین تا ۱۵ تیر ۱۴۰۳ آیا اختلاف بانک مرکزی و غذا و دارو؛ دودی است که به چشم مردم می‌رود؟ تب دنگی به پاکدشت رسید؟
۱۰:۵۴ - ۱۶ تير ۱۴۰۳
تعداد‌بازدید‌: ۷۲

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به افزوده شدن ۳ دستگاه فوق پیشرفته در زمینه درمان سرطان‌ها به خدمات درمانی در شیراز به ارزش ۵۰۰ میلیارد تومان، این دستاورد را افقی تازه در زمینه درمان سرطان‌ها در شیراز عنوان کرد.

مهرداد شریفی امروز کرد که دستگاه‌های پزشکی پیشرفته‌ای از جمله «سایبرنایف»، دستگاه شتاب دهنده خطی، و «پت اسکن» به ارزش ۵۰۰ میلیارد تومان برای نصب در بیمارستان نمازی شیراز خریداری شده‌اند. این دستگاه‌ها به منظور بهبود درمان سرطان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. بیمارستان نمازی شیراز، به عنوان قطب پزشکی و سرطان‌شناسی کشور شناخته می‌شود، و در سال گذشته بیش از ۲ هزار بیمار در بخش رادیو آنکولوژی خدمات درمانی با تعرفه دولتی دریافت کرده‌اند.

شریفی تأکید کرد که با پیشرفت تکنولوژی، تلاش‌های فراوانی صورت گرفته تا روش‌های نوینی مانند دستگاه شتاب دهنده خطی و پت اسکن در درمان سرطان مورد استفاده قرار گیرند. دستگاه شتاب دهنده خطی با قابلیت درمان سه بعدی پیشرفته، بالاترین اثر درمانی را بر بافت‌های سرطانی دارد و کمترین آسیب را به بافت‌های سالم وارد می‌کند.

دستگاه پت اسکن به عنوان یک ابزار قدرتمند و غیرتهاجمی در حوزه پزشکی شناخته شده است که می‌تواند تغییرات متابولیک و عملکردی ضایعه را نشان دهد و در تشخیص و درمان بیماری‌ها مفید باشد. این دستگاه در بیماری‌های ایسکمیک قلبی، بیماری‌های مغز، و همچنین سرطان‌ها از جمله سرطان‌های ریه، لمفوم، سینه، و غیره، کاربرد دارد.

در پایان، شریفی امیدوار است که با نصب این تجهیزات پیشرفته، خدمات درمانی برای بیماران سرطانی در بیمارستان نمازی شیراز بهبود یابد و این دستگاه‌ها به چرخه درمانی افزوده شوند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: