خبر فوری
عرض تسلیت عاشورای حسینی عرضه محصول جدید اینوویس به بازار برای آرتروپلاستی معکوس شانه توسعه یک مدل هوش مصنوعی برای پیش‌بینی پیشرفت آلزایمر مطالعه یک ایملپنت درمان چاقی به زودی آغاز می‌شود تامین ۹۶۴ میلیون دلار ارز دارو و تجهیزات پزشکی از اول فروردین تا ۲۲ تیر ۱۴۰۳ درمانا: معاون درمان وزارت بهداشت: ۵۰۰۰ کاشت رایگان حلزون شنوایی در کشور انجام شد سازمان جهانی بهداشت نخستین آزمایش خانگی ویروس هپاتیت سی را تائید کرد ماجرای ناهماهنگی میان معاونت درمان و سازمان غذاودارو در حوزه تجهیزات پزشکی نمایشگاه ویتنام مدیفارم ۲۰۲۴ از ۱۱ تا ۱۳ مرداد برگزار می‌شود نمایشگاه بین المللی Indo health care اندونزی ۲۰۲۴ بدرستی که حسین، چراغ هدایت و کشتی نجات است. پیامبر اکرم (ص) دیدار علیرضا مرندی با رئیس جمهور منتخب تامین ۸۳۷ میلیون دلار ارز دارو و تجهیزات پزشکی از اول فروردین تا ۱۵ تیر ۱۴۰۳ آیا اختلاف بانک مرکزی و غذا و دارو؛ دودی است که به چشم مردم می‌رود؟ تب دنگی به پاکدشت رسید؟
۱۲:۴۵ - ۰۹ تير ۱۴۰۳
تعداد‌بازدید‌: ۷۱

رئیس اداره پیشگیری و مقابله با قاچاق فراورده‌های سلامت اداره کل بازرسی سازمان غذا و دارو گفت: در بازرسی‌های سال پیش حدود ۳۲۰۰ مورد منجر به کشف اقلام قاچاق یا غیرمجاز شده است.

رئیس اداره پیشگیری و مقابله با قاچاق فراورده‌های سلامت اداره کل بازرسی سازمان غذا و دارو گفت: در بازرسی‌های سال پیش از محصولات آرایشی و بهداشت در سطح عرضه، حدود ۳۲۰۰ مورد منجر به کشف اقلام قاچاق یا غیرمجاز شده است.

مهندس حامد عبدی در گفتگو با ایفدانا با بیان اینکه در تولید این نوع محصولات غیرمجاز آرایشی از مواد اولیه با گرید صنعتی در شرایط نامناسب استفاده می‌شود، عنوان کرد: استفاده از این محصولات در طولانی‌مدت می‌تواند عوارض جدی برای مصرف‌کنندگان داشته باشد. 

وی درمورد نحوه نظارت سازمان غذا و دارو درمورد محصولات آرایشی و بهداشتی در سطح عرضه، گفت: بازرسان معاونت‌های غذا و داروی سراسر کشور با حضور در سطح عرضه به‌صورت تصادفی نمونه محصولات را ارزیابی می‌کنند، همچنین انبار‌های قاچاق نیز با دریافت گزارشات مردمی و یا دستگاه‌های انتظامی، تعزیرات، صمت، اتاق اصناف و... شناسایی می‌شوند و باتوجه‌به بند ب ماده ۲۷ قانون مبارزه با قاچاق کالا به دلیل اینکه هیچ نظارتی بر تولید، انبارش، حمل‌ونقل و توزیع این محصولات وجود نداشته، تمامی اقلام کشف شده تحویل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی شده و باید امحا شود.

رئیس اداره پیشگیری و مقابله با قاچاق فراورده‌های سلامت اداره کل بازرسی سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: در سال گذشته بیش از ۳۷ هزار مورد بازرسی از سطح عرضه در حوزه محصولات آرایشی و بهداشتی انجام شد.

به گفته وی تعداد اقلام کشف شده در کشور طی یک سال گذشته بیش از ۲۰۸ هزار مورد بوده که ارزش ریال آن به بیش از ۲۷۰ میلیارد ریال می‌رسد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: