خبر فوری
۱۵:۰۴ - ۲۶ آبان ۱۴۰۲
تعداد‌بازدید‌: ۴۴

مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت: سالانه ۹۵ هزار نفر از اتباعی که مجوز اقامت دارند و با بیماری‌های صعب‌العلاج درگیرند، رایگان از خدمات بیمه سلامت استفاده می‌کنند.

به گزارش مدنیوز و بنابر اعلام پایگاه خبری بیمه سلامت، جمشید شایان‌فر گفت: اتباع خارجی دارای مجوز اقامت می‌توانند از خدمات بیمه سلامت استفاده کنند و قرارداد آنها هر ساله در ماه اسفند تمدید می‌شود.

وی با اشاره به وجود ۹۵ هزار نفر تبعه آسیب‌پذیر در کشور که بیماری صعب‌العلاج دارند، افزود: حق بیمه این افراد را کمیساریای عالی پناهندگان تأمین می‌کند و حق بیمه حدود ۶۰ هزار نفر از اتباع نیز بر اساس بودجه دولتی، به سازمان بیمه سلامت پرداخت می‌شود.

شایان‌فر گفت: ۸۰۰ هزار نفر اتباع غیر آسیب‌پذیر نیز باید حق بیمه را خودشان پرداخت کنند و از زمان پرداخت حق بیمه به مدت یک سال از خدمات بیمه سلامت برخوردار می‌شوند.

مدیرکل دفتر بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ادامه داد: ۱۲ هزار نفر از اتباع غیر آسیب‌پذیر نیز تحت پوشش ما هستند.

وی گفت: تعهدات سازمان بیمه سلامت مطابق قانون و مصوبات شورای عالی بیمه است و از این طریق ما نمی‌توانیم خدمتی را کم یا زیاد کنیم اما پیشنهادهایی برای افزایش کیفیت بسته‌های بیمه‌ای داریم که در صورت تأمین منابع می‌تواند عرضه شود.

برچسب ها: بیمه اتباع خارجی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: