خبر فوری
۱۹:۳۸ - ۲۲ شهريور ۱۴۰۲
تعداد‌بازدید‌: ۳۱
رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری ها عنوان کرد؛

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت، جزئیات انتقال هوایی دو قلب اهدایی برای پیوند به بیماران نیازمند در تهران را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیرحسام علیرضایی اظهار داشت: یکی از راه‌های جلوگیری از هدر رفتن ارگان‌های حیاتی، انتقال هوایی ارگان جهت پیوند اعضا به بیماران اورژانسی نیازمند دریافت عضو به ویژه قلب و کبد به بخش‌های پیوند اعضا در سراسر کشور است.

وی افزود: در دو روز متوالی، دو قلب اهدایی از طریق انتقال هوایی جهت پیوند به بیماران نیازمند به تهران منتقل شد.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت ادامه داد: با مدیریت مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت و همکاری سازمان اورژانس کشور، واحدهای شناسایی و فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر، گیلان و یزد در دو روز متوالی، دو مورد انتقال هوایی قلب و یک مورد انتقال اهداکننده مرگ مغزی صورت گرفته است.

علیرضایی گفت: قلب‌های انتقال یافته از بیمارستان رازی رشت به بیمارستان مسیح دانشوری در روز ۵ شهریورماه و از بیمارستان شهید رهنمون به بیمارستان شهید رجایی تهران در روز ۷ شهریورماه انجام پذیرفته است.

وی افزود: کلیه و کبد اهداکنندگان مرگ مغزی در بیمارستان‌های شهر مبدا به دیگر بیماران نیازمند پیوند اعضا اهدا شد.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت با اشاره به فرهنگ سازی های صورت گرفته در خصوص ضرورت حفظ جان بیماران نیازمند و تلاش همکاران در واحدهای فراهم آوری دانشگاه‌های علوم پزشکی، گفت: خوشبختانه برای نخستین بار در روز ۶ شهریورماه، اهداکننده مرگ مغزی از بیمارستان خاتم الانبیا ایرانشهر جهت اهدای کبد و کلیه به کودکان نیازمند به بیمارستان سینا تهران انتقال یافت تا با ایثار این قهرمان، جان بیماران رنجور دیگری حفظ شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: