خبر فوری
۱۰:۰۱ - ۲۷ شهريور ۱۴۰۲
تعداد‌بازدید‌: ۱۶
صفوی خبر داد؛

رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، از توزیع پردازشگر شنوایی برای ۲۶۰۰ بیمار نیازمند خبر داد و گفت: پوشش بیمه‌ای این پردازشگرها توسط سازمان بیمه سلامت انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید حسین صفوی، با اشاره به اینکه پروتز حلزون شنوایی دارای ۲ قسمت ایمپلنت داخلی و پردازشگر خارجی است که ایمپلنت داخلی با عمل جراحی در داخل گوش بیمار جاگذاری شده و پردازشگر بر روی پوست سر بیمار در پشت گوش نصب می‌شود، افزود: پردازشگر خارج گوش معمولاً دارای عمر ۱۰ تا ۱۵ سال بوده و بعد از آن به دلیل احتمال خرابی و قطع ارتباط با جهان خارج، نیاز به تعویض دارد.

وی ادامه داد: با بررسی به عمل آمده یکی از علل نارضایتی خانواه‌های بیماران ناشنوایی کاشت حلزون شده، عدم امکان تعویض پردازشگرهای قدیمی به دلیل عدم وجود پردازشگر در داخل کشور بوده است.

صفوی افزود: با توجه به اطلاعات کسب شده از مراکز کاشت حلزون سراسر کشور و شرکت‌های نمایندگی کمپانی‌های سازنده پروتز حلزون شنوایی، تعداد ۲۶۰۰ بیمار نیازمند تعویض پردازشگر که بیش از ۱۰ تا ۱۵ سال از زمان عمل کاشت حلزون آنها گذشته است، شناسایی و پردازشگرهای مورد نیاز این بیماران توسط هیأت امنا صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران از سه برند اصلی تأمین شد.

وی گفت: با پیگیری به عمل آمده توسط هیأت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران و همکاری معاونت درمان وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت ایرانیان، در جهت رفاه حال بیماران و جلوگیری از بروز عسر و حرج برای خانواده‌های بیماران جهت تأمین هزینه‌های پردازشگر جدید، پوشش بیمه‌ای این پردازشگرها توسط سازمان بیمه سلامت انجام و در حال حاضر با همکاری مراکز کاشت حلزون در سراسر کشور، توزیع پردازشگرها توسط هیأت امنای صرفه جویی ارزی آغاز شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: