خبر فوری
۱۵:۳۰ - ۰۶ مهر ۱۴۰۲
تعداد‌بازدید‌: ۶۹
وزیر بهداشت در پیامی به مناسبت روز داروسازی؛

وزیر بهداشت، در پیامی فرا رسیدن پنجم شهریور روز داروسازی را به تلاشگران حوزه دارو تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام عین‌اللهی، در پیام تبریک خود خطاب به فعالان عرصه دارو، آورده است: پنجم شهریور ماه هر سال، زادروز محمد بن زکریای رازی بهانه‌ای برای قدردانی از جامعه شریف داروسازان است. تأمین ۹۹ درصد بازار دارویی توسط شرکت‌های تولیدکننده داخلی، تولید واکسن‌های حیاتی در سکوهای متنوع همگام با دانش روز دنیا، تولید داروهای برخوردار از فناوری بالا و صدها افتخار دیگر حاصل توسعه دانشکده‌های داروسازی و تربیت داروسازان متعهد و متخصص در دانشگاه‌های پیشرفته نسل چهارم و پنجم است.

امروز مفتخریم ۲۸ درصد از یک درصد دانشمندان برتر حوزه سلامت در جهان متعلق به رشته داروسازی است و هر روز شاهد ثبت افتخاری نو و افزودن برگی زرین بر دفتر تاریخ علم ایران اسلامی هستیم.

فعالان عرصه داروسازی کشور در عمل اثبات کرده اند که حتی در تنگناها و تحریم‌ها، نیازهای حیاتی ایران اسلامی را در حوزه فرآورده‌های دارویی و بهداشتی تأمین می‌کنند و موجبات امیدواری و اعتماد عمومی را به این صنعت سلامت بخش فراهم می‌آورند.

خوداتکایی، اختراع، نوآوری و تنوع بخش به تولیدات داخلی و فراتر از آن صادرات محصولات سلامت محور مازاد بر نیاز کشور در دو سال گذشته به گونه‌ای بوده که رشد چشمگیر این صنعت را رقم زده است.

از داروسازان عزیز که در فراز و نشیب دوران، سربلند و پایبند بر رسالت خود استوار ایستاده‌اند و در پیشبرد اهداف نظام سلامت و ارتقای کیفیت آن، با تلاش‌های بی وقفه و بی دریغ خود این بار امانت را به دوش کشیده اند صمیمانه سپاسگزارم و موفقیت روزافزون این جامعه علمی را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: