خبر فوری
۰۷:۵۹ - ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
تعداد‌بازدید‌: ۶۷۱
در گفتگو با مهر مطرح شد؛

یک تولید کننده کالای پزشکی در کشور، از کیفیت بالای لیزر ترمیمی تولید داخل خبر داد که امکان رقابت با محصولات مشابه خارجی را دارد.

صدرا سپهری، در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: روند تولید لیزر پوست و زیبایی و ترمیمی، با أخذ مجوز از وزارت بهداشت و پشت سر گذاشتن آزمون‌های بالینی، از حدود دو سال قبل در داخل آغاز شد.

وی با اشاره به اخذ مدرک دانش بنیان برای محصول تولید داخل، افزود: وقتی تولید را شروع کردیم، مشابه نمونه خارجی در کشور نبود و بازار داخلی دست محصولات خارجی بود.

سپهری با عنوان این مطلب که هنوز واردات لیزر پوست انجام می‌شود، ادامه داد: لیزر تولید داخل علاوه بر اینکه قابل رقابت با محصولات خارجی است، قیمت پایین‌تری دارد و همین موضوع باعث شده تا بیش از ۷۰۰ مرکز در سراسر کشور از لیزر پوست تولید داخل استفاده کنند.

وی با اشاره به تکنولوژی بالای لیزر تولید داخل، گفت: تولید این محصول در داخل، باعث شد بخش عمده‌ای از نیاز کشور از دست محصولات خارجی گرفته شود.

سپهری افزود: برآورد می‌شود حداقل ۱۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی حاصل از تولید لیزر پوست در کشور باشد.

وی با اشاره به کاربرد لیزر پوست برای ترمیم زخم‌ها، از بین بردن لک‌های پوست و…، گفت: ۷۵ درصد از قطعات محصول ایرانی، کاملاً در داخل تأمین می‌شود و امکان رقابت با تمامی محصولات اروپایی، آمریکایی، چینی و کره‌ای را دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: