خبر فوری
۱۳:۳۳ - ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲
تعداد‌بازدید‌: ۶۹۹
مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت تاکید کرد؛

مدیرکل دفتر طب‌ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، بر استفاده از ظرفیت طب ایرانی در اجرای سیاست‌های جمعیتی و درمان ناباروری تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نفیسه حسینی یکتا، با اشاره به اینکه روند رشد جمعیت در کشور نشان می‌دهد که در سال‌هایی نه چندان دور جامعه‌ای پیر خواهیم داشت، گفت: استفاده از ظرفیت طب ایرانی برای درمان ناباروری در کنار درمان‌های طب رایج موضوعی است که در بسیاری از مراکز طب تلفیقی در دنیا استفاده می‌شود.

وی افزود: تاکنون تحقیقات متعددی با موضوع طب ایرانی و درمان ناباروری صورت گرفته که نتایج قابل توجهی داشته است و این نشان می‌دهد که طب ایرانی در این حوزه می‌تواند بسیار کمک کند.

حسینی یکتا افزود: اساس طب ایرانی بر اصلاح سبک زندگی بنا شده است و توصیه‌هایی در جهت ارتقای سلامت زوجین قبل از بارداری دارد، اگر فرهنگ اصلاح سبک‌زندگی و خودمراقبتی را در کشور جا بیندازیم، موفقیتی بزرگ در عبور از بحران جمعیتی کشور خواهد بود.

وی تصریح کرد: برخی از درمان‌های طب ایرانی در مراکز ناباروری معتبر کشور مورد آزمایش قرار گرفته و بیانگر این بوده است که می‌تواند برای درمان ناباروری و باروری کم عارضه یا بی عارضه کمک کننده باشد و نتایج مطالعه بر روی زوج‌های نابارور به صورت مقالاتی در مجلات معتبر به چاپ رسیده است.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت ادامه داد: استفاده از ظرفیت طب ایرانی در حل بحران جمعیت و استفاده از این ظرفیت در پیشگیری از ناباروری و داشتن نسل سالم، جوانی جمعیت، حمایت از خانواده در وزارت بهداشت در حال پیگیری است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: