خبر فوری
۰۴:۵۱ - ۲۵ اسفند ۱۴۰۱
تعداد‌بازدید‌: ۱۲۵
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطرح کرد؛

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه از ابتدای اسفند تا امروز ۵۰۱ نفر در اثر حوادث چهارشنبه سوری مصدوم شدند، گفت: از این تعداد 17 نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید کریمی، معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تشریح آخرین آمار مصدومان و فوتی‌های حوادث چهارشنبه پایانی سال گفت: از ابتدای اسفند تا امروز ۵۰۱ نفر در اثر حوادث چهارشنبه سوری مصدوم شدند که از این تعداد ۱۷ نفر فوت شدند و ۸۸ نفر در بیمارستان بستری هستند.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ۱۳۳ نفر آسیب چشم داشتند و برای ۶۰ نفر قطع عضو پیش آمده است، اظهار کرد: ۹۷ نفر امروز تا ساعت ۱۷ دچار صدمه و آسیب شدند که این امار نگران‌کننده است؛ لذا ضرورت دارد تا خانواده‌ها مراقبت‌های لازم را داشته باشند.

وی تصریح کرد: بیشترین عضوی که صدمه می‌بیند، چشم است؛ به جهت اینکه آسیب‌پذیرترین عضو است و سپس قطع عضو، آسیب به دست و سوختگی از فراوانی بیشتری برخوردار هستند.

کریمی با تاکید بر اینکه اگر کسی در حوادث چهارشنبه پایانی سال دچار آسیب شد باید در اسرع وقت به مراکز درمانی منتقل شود، گفت: پیشگیری بهتر از درمان است و خواهش دارم مردم عزیز امشب دقت لازم را داشته باشند تا نیاز به بستری و مراجعه به مراکز درمانی نباشد.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: به جهت اینکه بیمارستان فارابی مرکز اصلی ارجاع بیماران چشمی است خوشخبتانه فعلاً شرایط پایدار است اما همکاران همه آماده باش هستند و اساتید و فوق تخصصان همگی حضور دارند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: