خبر فوری
۱۵:۳۵ - ۲۴ اسفند ۱۴۰۱
تعداد‌بازدید‌: ۸۶
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان:

سمنان- رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان بابیان اینکه نظارت و بازرسی واحدهای تولیدی مواد غذایی در دستور کار است، گفت: ۱۰۰ تن نمک غیر بهداشتی از یک واحد تولیدی در سمنان کشف شد.

کامران قدس در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه در پی ارائه گزارش تخلف از یک واحد تولیدی نمک صنعتی در سمنان به صورت سرزده از آن بازدید به عمل آمد، ابراز داشت: طی این نظارت و ارزیابی مواد غذایی بالغ بر ۱۰۰ تن نمک غیر بهداشتی از این واحد تولیدی در سمنان کشف شده است.

وی ضمن بیان اینکه با محرز شدن تخلف محموله غیر بهداشتی توقیف و پرونده مؤسسه به مراجع قضائی ارسال شده است، افزود: مواد غذایی فاسد یا غیربهداشتی طی فرایندی معدوم و از چرخه مصرف شهروندان خارج می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان ضمن بیان اینکه نظارت و بازرسی از واحدهای تولیدکننده مواد غذایی همواره در دستور کار است، ابراز داشت: در صورت لزوم واحه‌ای متخلف تذکرات لازم را دریافت و حتی واحد مربوط پلمپ خواهد شد چرا که سلامت خط قرمز سلامت مردم محسوب می‌شود.

وی ضمن بیان اینکه شهروندان در صورت مشاهده موارد تخلف از دخالت مستقیم باید به طور جد پرهیز کنند، اضافه کرد: سامانه ۱۱۹ وزارت بهداشت آماده پاسخگویی به این تماس‌ها است و در اسرع وقت موارد بهداشتی رسیدگی و پیگیری می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: