خبر فوری
۱۲:۰۵ - ۱۹ تير ۱۴۰۱
براساس پیش‌بینی کارشناس سازمان هواشناسی؛

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه از امروز تا پایان هفته در بخش‌هایی از مرکز و جنوب کشور وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک پیش‌بینی شده است، گفت: دمای هوا از امروز تا روز سه‌شنبه هفته جاری در کشور به‌ویژه برای سواحل دریای خزر، شمال‌غرب و غرب، دامنه‌های جنوبی البرز افزایش خواهد یافت.

«امین حسین نقشینه» در خصوص آخرین وضعیت جوی کشور، اظهار داشت: امروز یکشنبه به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب برای جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شمال هرمزگان و جنوب شرقی فارس با رشد ابرهای همرفتی رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و گاهی خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود که در مناطق مستعد احتمال تگرگ هم وجود دارد.

وی افزود: این شرایط از فردا (سه‌شنبه) تا روز چهارشنبه با شدت در این مناطق تداوم دارد و سایر مناطق کشور تا روز پنجشنبه دارای جوی پایدار خواهند بود.

کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: با توجه به وزش بادهای جنوبی در خلیج فارس هوای استان‌های بوشهر و خوزستان از امروز تا روز سه‌شنبه به طور قابل‌ملاحظه‌ای شرجی پیش‌بینی می‌شود که برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری دمای اهواز به ۵۰ درجه خواهد رسید.

به گفته نقشینه از امروز تا پایان هفته برای شمال شرق، شرق و جنوب شرق به‌ویژه منطقه زابل وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک پیش‌بینی شده که از روز سه‌شنبه بر شدت وزش باد افزود می‌شود.

وی ادامه داد: برای عراق هم طی این مدت با توجه به وزش بادهای فصلی پتانسیل تشکیل توده گردوخاک رخ خواهد داد که انتقال آن به بخش‌هایی از جنوب‌غرب ایران وجود دارد.

کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: امروز در بخش‌هایی از مرکز و جنوب کشور وزش باد شدید همراه با گردوخاک پیش‌بینی می‌شود و از روز سه‌شنبه تا پایان هفته بر شدت وزش باد افزوده خواهد شد. پدیده غالب در دامنه‌های جنوبی البرز تا پایان هفته وزش باد همراه با غبار رقیق خواهد بود.

نقشینه گفت: دریای عمان و تنگه هرمز امروز مواج و متلاطم است که این شرایط تا روز سه‌شنبه ادامه دارد؛ همچنین ممنوعیت شنا و محدودیت ترددهای دریایی برای شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی برای سواحل سیستان و بلوچستان در دریای عمان و استان هرمزگان تا شرق تنگه هرمز اعلام شده است.

وی بیان کرد: ارتفاع موج‌ها ۱.۵ تا ۳ متر برآورد شده و در مناطق فراساحل دریای عمان ۲.۵ تا ۴ متر خواهد بود. خلیج فارس هم فردا مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی بیشینه دمای امروز تهران ۳۸ درجه اعلام کرد و گفت: روزهای دوشنبه و سه‌شنبه بیشینه دما در پایتخت ۳۹ و ۴۰ درجه پیش‌بینی شده است که در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه کاهش ۲ الی ۳ درجه‌ای دما در تهران رخ خواهد داد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه های پزشکی