خبر فوری
۱۳:۵۰ - ۱۶ تير ۱۴۰۱

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری متهمی خبر داد که با شگرد خوراندن آبمیوه مسموم به رانندگان از خانواده‌های آنان اخاذی می‌کرد.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری یک آدم‌ربا در جنوب تهران خبر داد و گفت: فرد ربوده شده با تلاش شبانه روزی کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی در کمتراز ۳ ساعت پیدا شد.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپورگودرزی در تشریح جزئیات خبر فوق اظهار داشت: در پی فقدانی مشکوک به آدم‌ربایی یک راننده کامیون در جنوب تهران موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی از کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی قرار گرفت و با توجه به حساسیت موضوع کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی بلافاصله وارد عمل شده و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند که در بررسی‌ها مشخص شد آدم‌ربا با خانواده مرد جوان تماس گرفته و درخواست پول داشته است.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت تصریح کرد: کارآگاهان با دریافت همین سرنخ مهم رصد‌های اطلاعاتی را کلید زدند و مکان احتمالی تماس را در یک ترابری در محدوده خیابان شوش شناسایی کرده و در سریع‌ترین زمان ممکن راهی محل مورد نظر شده و با اقدامات خاص پلیسی و اطلاعاتی آدم‌ربا را شناسایی کردند.

این مقام انتظامی گفت: از سوی دیگر تحقیقات محلی به دست آمد، متهم پس از دقایقی گفتگو با راننده کامیون سوار بر خودروی وی شده و به مکانی نامعلوم حرکت کرده است.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت اظهار داشت: به دنبال اعلام این خبر، گشت‌های کارآگاهان در منطقه‌های احتمالی تردد خودروی مذکور کلید خورد که در پی همین موضوع متهم در جاده ورامین شناسایی و دستور توقف کامیون صادر شد.

وی افزود: متهم پس از مشاهده کارآگاهان با کامیون متواری شد که کارآگاهان پلیس پس از یک تعقیب و گریز طولانی دستگیر و فرد ربوده شده را کمتر از ۳ ساعت پیدا کردند.

سرهنگ گودرزی با بیان اینکه راننده کامیون پشت صندلی خودروی خود زندانی شده بود، تصریح کرد: متهم پس از انتقال به اداره یازدهم پلیس آگاهی به جرم آدم‌ربایی با شگرد خوراندن آبمیوه مسموم اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت خاطرنشان کرد: کارآگاهان در بررسی سوابق کیفری متهم متوجه شدند وی دارای چندین فقره سابقه کیفری در زمینه‌های سرقت به شیوه‌های مختلف از جمله بیهوشی در سال‌های اخیر بوده است.

متهم در تحقیقات به کارآگاهان گفت: من پس از آزادی از زندان به دلیل نداشتن کار و برای گرفتن رضایت شکات قبلی در پرونده سابقم اقدام به سرقت از رانندگان مسافرکش و بارکش به شیوه خوراندن آبمیوه‌های مسوم در شهر‌های مختلف مانند: تهران، شمال و اردبیل می‌کردم سپس طی تماس با خانواده‌های افراد که پدرتان یا همسرتان حالش بد شده است و او در بیمارستان هست و نیاز به درمان دارد اقدام به اخاذی می‌کردم سپس متواری می‌شدم.

کارآگاه گودرزی خاطرنشان کرد: با توجه به دستگیری متهم و اعتراف وی به جرم انتسابی تاکنون ۵ شاکی مورد شناسایی قرار گرفته است و متهم جهت تحقیقات تکمیلی و کشف جرائم احتمالی دیگر در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: