خبر فوری
۱۱:۴۵ - ۳۰ خرداد ۱۴۰۱
مدیر کل تامین اجتماعی لرستان:

مدیر کل تامین احتماعی لرستان گفت: با پرداخت تسهیلات جدید تامین اجتماعی ، امکان پوشش بیمه ای برای دانشجویان، دختران و زنان خانه دار فراهم شد.

به گزارش ایلنا، منوچهر گودرزی با بیان اینکه زنان خانه دار، دانشجویان و دختران می توانند به سهولت با مراجعه به سامانه اینترنتی es.tamin.ir از مزایای این طرح بهره مند شوند ، اظهار داشت : مشمولان این قانون تمامی زنان 18 تا 50 ساله و دانشجویان هستند و درباره افراد بالای 50 سال نیز میزان سابقه بیمه‌پردازی قبلی به حداکثر سن موردنظر اضافه می‌شود.

مدیر کل تامین اجتماعی لرستان از دیگر ویژگی‌های این طرح ،به ثبت نام و ارایه خدمات بدون مراجعه حضوری و امکان انتخاب نرخ پرداخت حق‌بیمه و دستمزد مبنای پرداخت حق‌بیمه اشاره کرد و گفت: نرخ پرداخت حق بیمه زنان خانه دار و دختران برای برخورداری از حمایت های سازمان تامین اجتماعی دارای سه سطح است. در نوع اول نرخ پرداخت حق‌بیمه زنان خانه‌دار و دختران برای برخورداری از حمایت‌های بازنشستگی 12 درصد محاسبه می شود و در نوع دوم شامل بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی با نرخ 14 درصد است. در نوع سوم که شامل فوت قبل و بعد از بازنشستگی و از کارافتادگی است مبنای محاسبه نرخ 18 درصد خواهد بود.

‌گودرزی تصریح کرد: بیمه دانشجویی یکی دیگر از پوشش های حمایتی سازمان تامین اجتماعی است که در زمره طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی قرار می گیرد. دانشجویان در بازه سنی 18 تا 50 سال می توانند به تارنمای  این سازمان مراجعه و از مزایای این طرح استفاده کنند.

مدیر کل تامین اجتماعی لرستان خاطر نشان کرد: امکانی فراهم شده که سابقه بیمه دانشجویی پس از فارغ التحصیلی به بیمه اشتغال آنها وصل و متقاضیان در صورت بهره مندی از پوشش درمانی بیمه متعلق به والدین خود نیازی به پرداخت حق سرانه درمان نداشته و از خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی برخوردار خواهند شد.

انتهای پیام/
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: