خبر فوری
۱۳:۴۸ - ۲۹ خرداد ۱۴۰۱

 فرزند احمد مهدوی دامغانی با بیان این‌که هنوز مراسم تشییع پیکر پدرش مشخص نیست، توضیحاتی درباره روند انتقال پیکر او از آمریکا به مشهد داد.

به گزارش همشهری آنلاین، فریده مهدوی دامغانی، مترجم و پژوهشگر و فرزند احمد مهدوی دامغانی، در توضیحاتی درباره تشییع پیکر او نوشته است: «تقاضامندم درباره مراسم تشییع پیکر پاک پدر عزیزم سوال نفرمایید. هنوز تاریخی مشخص نشده است و من نیز مانند بقیه منتظر اخبار جدیدم. آوردن پیکر ایشان از آمریکا به ایران کار آسانی نیست و ایرانیان عزیز و بزرگوار و انسان‌دوست و متعهدی که در امور اداری و دولتی مشغول کار و تلاشی شبانه‌روز و به راستی درخور تحسین و ستایش هستند، به زودی مراحل آوردن پیکر پاک ایشان را به اجرا خواهند نهاد.»

احمد مهدوی دامغانی درگذشت

  بغض و اشک مرحوم مهدوی دامغانی برای ایران | جسمم در آمریکاست اما هر شب در خواب به ایران می‌آیم

او همچنین اعلام کرد: «نکته بعدی، پیکر پاک پدر عزیزم مستقیما از فیلادلفیا به مشهد مقدس و به شهر سلطان خراسان حضرت علی بن موسی‌الرضا علیه‌ السلام آورده خواهد شد. نه به تهران. به زودی اطلاعات جدیدتری را تقدیم خواهم کرد. متشکرم.»

احمد مهدوی دامغانی متولد ۱۳ شهریور ۱۳۰۵ مشهد بود که ۲۷ خرداد ماه در ۹۵ سالگی در آمریکا درگذشت.

از آثار او می‌توان به «از علی آموز اخلاص عمل»، «رساله درباره خضر»، «شاهدخت والاتبار شهربانو»، «در باغ روشنایی» «گزیده حدیقة الحقیقه»، «گزیده‌ای از شعر سعدی به زبان عربی»، «کشف الحقائق نَسَفی _ تحقیق و تحشیه»، «المَجدی فی أنساب الطّالبیّین» (تحقیق)، «نَسمةالسَّحر بذکر من تشیَّع و شعر» (تصحیح،تحقیق)، «دیوان خازن (عبداللّٰه بن احمد خازن)» (تصحیح و تحقیق) و «الوحشیات (ابوتمام)» (تصحیح) اشاره کرد.

«حاصل اوقات» به اهتمام علی محمّد سجّادی، «مقالاتی در حدیث دیگران»، «یاد یاران و قطره‌های باران» به کوشش علی محمّد سجّادی و سعید واعظ، «یاد عزیزان در برگریزان» به همّت علی محمّد سجّادی و سعید واعظ و «در برف پیری» جمع‌آوری علی محمّد سجّادی و سعید واعظ از مجموعه مقالات او هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: