۱۹:۲۲ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۷

به دنبال اقدام تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی در حملات موشکی از زمین و هوا به خاک سوریه، رسانه های سوری بامداد دوشنبه از اقدام تلافی جویانه دمشق در شلیک چندین فروند موشک به منطقه جبل الشیخ در جولان اشغالی خبر دادند.

به گزارش مدنیوز، تارنمای روزنامه الوطن سوریه اعلام کرد: سامانه دفاعی پاتریوت رژیم صهیونیستی در جولان اشغالی فعال شده و در صدد برآمده تا موشک های شلیک شده به شمال فلسطین اشغالی را رهگیری کند.
در همین حال، شبکه تلویزیونی المیادین لبنان نیز گزارش داد که هواپیماهای شناسایی رژیم صهیونیستی در آسمان جولان اشغالی و روستاهای بخش شرقی جنوب لبنان به پرواز درآمده اند و ارتش تل آویو نورافکن های دیده بانی منطقه جبل الشیخ را خاموش کرده است.
ارتش رژیم صهیونیستی همچنین در اطلاعیه ای اعلام کرد: به خاطر حوادث جاری در مرزهای شمالی، تصمیم به بستن منطقه جبل الشیخ به روی بازدید کنندگان گرفتیم.
این اقدام ارتش سوریه پس از دو نوبت تجاوز آشکار رژیم صهیونیستی در 24 ساعت گذشته به خاک سوریه انجام می شود.
در همین راستا، یک منبع نظامی سوری در تشریح اقدامات تجاوزگرانه صهیونیست ها به خاک سوریه گفت: ساعت 1.10 دقیقه بامداد دوشنبه به وقت محلی، صهیونیست ها، از زمین و هوا حملات سنگینی را از طریق سلسله موشک های هدایت شونده به سوریه انجام دادند.
این فرمانده نظامی سوری به سانا اعلام کرد: پس از این حملات، پدافند هوایی ما سریعاً وارد عمل شد و موشک های متخاصم را رهگیری و پیش از اصابت به هدف، منهدم کرد.
بر اساس گزارش این مقام نظامی سوری، تجاوز اسرائیل از سمت اصبع الجلیل (لبنان) و دریاچه «طبریا» در شمال فلسطین اشغالی و با استفاده از انواع سلاح ها صورت گرفته است.
برخی رسانه ها، شمار موشک های متخاصم صهیونیستی به خاک سوریه را 29 عدد تخمین می زنند که هیچ یک به هدف اصابت نکرده است.
روسیه نیز در واکنش به تجاوز مکرر صهیونیست ها به دمشق با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: واحدهای پدافند هوایی سوریه با استفاده از تسلیحات تحویل داده شده از طرف روسیه، حمله هوایی اسرائیل را دفع کرده است.
ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه ای این حمله را برعهده گرفت و مدعی شد: به سوریه هشدار می دهیم که از هرگونه تلاش برای حمله به خاک اسرائیل خودداری کند.
این دومین حمله به دمشق در 24 ساعت گذشته و سومین حمله به سوریه از آغاز سال 2019 میلادی است.
نخستین حمله جنگنده های اسرائیلی به اطراف دمشق در سال جدید میلادی به 11 ژانویه (21 دی) بر می گردد که توسط پدافند هوایی سوریه دفع شد.
ارتش تل آویو در سال 2018 میلادی نیز 12 بار اقدام به حملات متجاوزانه به سوریه کرد که اکثر آنها از سوی نیروی هوایی سوریه ناکام ماند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: