۰۸:۱۳ - ۲۶ آذر ۱۳۹۷
عاون فناوری و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور :

جهانگیری گفت: افزایش پنج درصدی تعرفه هزینه‌های بیمارستان‌ها برای معادل سازی رشد قیمت‌ها در حوزه‌های هتلینگ است.

به گزارش مدنیوز؛ 

محمد جهانگیری معاون فناوری و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور  اظهار کرد: با توجه به افزایش هزینه‌های جاری در بخش‌های مختلف مانند افزایش قیمت غذای بیمارستانی، تاسیسات و خدمات مراکز درمانگاهی، سازمان نظام پزشکی پیشنهاد افزایش پنج درصدی قیمت‌ها را داشته‌ایم.

وی ادامه داد: سازمان نظام پزشکی مشکلاتی عدیده‌ در زمینه تأمین هزینه‌های جاری به غیر از حقوق و پرسنل و دستمزد پزشکان در بیمارستان ها و مراکز درمانی دارد، از این رو سازمان نظام پزشکی افزایش 5 درصدی را به دولتپیشنهاد داده اما این میزان هنوز در هیئت دولت به تصویب نرسیده است.

جهانگیری تاکید کرد:‌ افزایش 5 درصدی هزینه‌های جاری مراکز درمانی بیمارستان‌ها به وسیله شورای عالی نظام پزشکی به تصویب رسیده و مورد تایید سازمان مدیریت برنامه‌ریزی بودجه قرار گرفته است.

بروز برخی مشکلات در سیستم با افزایش قیمت‌ها

معاون فناوری و نظارت سازمان نظام پزشکی بیان کرد: افزایش هزینه‌ سیستم‌ها را با مشکلاتی متعدد روبرو کرده و برای حل آن باید با یک نگاه راهبردی برنامه‌ریزی بهتری انجام داد.

وی اظهار کرد: این افزایش قیمت جزو نظام ارائه خدمات بهداشتی درمانی به مردم نبوده و بهتر است هرچه سریعتر این تعرفه به تصویب برسد.

جهانگیری اضافه کرد: افزایش 5 درصدی بودجه شامل هزینه‌های جانبی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی است و هیچ ارتباطی به حقوق پزشکان ندارد.

معاون فناوری و نظارت سازمان نظام پزشکی افزود: این موضوع رویکردی در راستای تأمین هزینه‌ها برای حفظ و ارتقای کیفیت خدمات محسوب می‌شود و هیچ نگاه دستمزدی و مسائلی از این قبیل ندارد. هدف ما این است که بتوانیم از عهده هزینه‌های جاری بیمارستان‌ها و مراکز درمانی براییم.

وی ادامه داد: پیشنهاد افزایش 5 درصدی برای قسمت‌هایی مانند هتلینگ، غذای بیماران، دارو، تجهیزات پزشکی و ملزومات مصرفی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی است که طی چند ماه گذشته افزایش قیمت داشتند. باید به طریقی این رشد قیمت‌ها جبران شود تا بتوانیم همان هزینه‌ها را به روز گرفته تا کارهای جانبی خوبی را انجام دهیم.

جهانگیری افزود: افزایش 5 درصدی به نوعی معادل سازی افزایش هزینه‌های مختلف است و باید این اتفاق بیفتد تا کار با پیشرفت بهتری انجام شود، در غیر این صورت مشکلات عدیده‌ای در مراکز درمانی بیمارستان‌ها ایجاد می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: