۱۹:۰۵ - ۱۲ آذر ۱۳۹۷
در راستای پایش حوزه بهداشت؛

مشاور معاون بهداشت وزارت بهداشت از حوزه معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی بهبهان و و واحد‌های زیر مجموعه بازدید کرد.

به گزارش مدنیوز، دکتر محمداسماعیل مطلق در بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت روستایی کردستان، واحد‌های داروخانه، مامایی، پزشکان و مراقب سلامت ناظر را مورد بازدید قرار داد.
وی با حضور در مرکز خدمات جامع سلامت روستایی دودانگه، از واحد‌های مختلف از جمله بهداشت محیط و حرفه ای، مراقب سلامت مرد و زن، داروخانه و پزشک نیز، بازدید کرد.  
دکتر مطلق همچنین از خانه بهداشت دودانگه کوچک به عنوان یکی از خانه‌های تحت پوشش مرکز خدمات جامع سلامت دودانگه بازدید کرد. در این خانه بهداشت، دو بهورز زن و مرد حضور دارند. ساختمان این خانه از پروژه‌های جدید الحداث است و ضمن اینکه تجهیزات آن، استاندارد سازی شده تمام خدمات نیز به صورت الکترونیک در قالب سامانه سیب به جمعیت ارائه می‌شود.
براساس این گزارش، در این سفر، دکتر مطلق از مرکز خدمات جامع سلامت شهری منصوریه هم، بازدید کرد. این مرکز براساس مصوبات جدید طرح گسترش از یک مرکز روستایی به شهری تغییر عنوان داده و خانه‌های بهداشت آن، دو خانه بهداشت منصوریه ۱ و ۲ با هم ادغام شده است و به عنوان پایگاه ضمیمه در مجاورت ساختمان مرکز (محوطه مرکز) ارائه خدمت می‌کنند.
همچنین این مرکز به عنوان مرکز شهری در شهر زیر ۲۰ هزار نفر مجری برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی است و در حال حاضر به صورت تک شیفت ارائه خدمات می‌کند که در آینده نزدیک با دو پزشک و به صورت دو نوبته فعالیت خواهد کرد. واحد‌های بهداشت محیط و حرفه ای، دندانپزشکی، آزمایشگاه و داروخانه نیز از نظر عملکرد فنی تجهیزات مورد بازدید قرار گرفت.  
گفتنی است در این بازدید‌ها نکات فنی مربوط به ثبت اطلاعات پزشکی و وضعیت سلامتی کارگران در سامانه یکپارچه بهداشت "سیب" و نکات مربوط به نسخه نویسی به کارشناس بهداشت حرفه ای، پزشک مرکز و دارویار اعلام شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: