خبر فوری
۱۲:۱۳ - ۲۹ خرداد ۱۴۰۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران عنوان کرد؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، از ارائه خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی ایران به حدود یک هشتم از جمعیت کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا پازوکی، روز یکشنبه در نشست خبری که در محل دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، گفت: سیاست‌های کلی نظام سلامت که در سال ۹۴ توسط رهبری ابلاغ شده است، به عنوان اسناد بالادستی مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: در شاخص رفاه و سلامت جامعه، رتبه اول از بین ۱۱۰۱ دانشگاه دنیا به دانشگاه علوم پزشکی ایران تعلق گرفته است.

پازوکی ادامه داد: قسمت اعظم این رتبه بندی مربوط به حوزه سلامت است، به طوری که در زمینه بهداشت، سیستم شبکه که از سال ۶۲ راه اندازی شده، مشغول ارائه خدمت به ۵.۵ میلیون جمعیت تحت پوشش دانشگاه هستیم.

وی افزود: خدماتی که ارائه می‌شود، مراقبت‌های مادر و کودک، مراقبت از بیماری‌های واگیر و…، است.

پازوکی گفت: این خدمات در ۱۴۱ مرکز و ۲۲۰ پایگاه سلامت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران ارائه می‌شود.

وی افزود: علاوه بر جمعیت ۵.۵ میلیونی که تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی ایران قرار دارند، چیزی در حدود ۴ میلیون نفر نیز از مناطق غرب استان تهران از خدمات ما استفاده می‌کنند که در واقع، یک هشتم جمعیت کشور، تحت پوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی ایران قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، با عنوان این مطلب که رتبه بندی بر مبنای بیمارستان نداریم، گفت: علاوه بر این، ما ارزیابی‌های بیرونی داریم که توسط وزارت بهداشت صورت می‌گیرد.

وی افزود: اکثر بیمارستان‌ها عمر بیش از ۳۰ تا ۵۰ سال دارند که ضرورت دارد مسئولان توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند.

پازوکی در ادامه به اهمیت خدمات درمانی، گفت: برای تقویت نظام شبکه، بسته خدمتی برای دانشگاه‌ها تعریف شده و در این بین، خدمات دندانپزشکی هم قرار دارد.

وی افزود: البته خدمات دندانپزشکی در دنیا، خدمات گران قیمتی هستند که ما بر اساس توانمندی که داریم، مشغول ارائه خدمات به جمعیت تحت پوشش دانشگاه هستیم.

پازوکی گفت: متأسفانه به دلیل مسائل اقتصادی، شاهد غفلت از ارائه خدمات بهداشت دهان و دندان هستیم که امیدواریم شرایط برای ارتقای سلامت دهان و دندان هموطنان، بیش از پیش فراهم شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، به اجرای طرح شهید سلیمانی در دوران پاندمی کرونا اشاره کرد و افزود: اجرای این طرح در رتبه بندی دانشگاه اثرگذار بوده است.

وی در ارتباط با موضوع توریسم درمانی، گفت: متأسفانه ایران در موضوع توریسم درمانی از کشورهای منطقه عقب است و عملکرد ما با توجه به سطح علمی و ظرفیت‌هایی که داریم، قابل دفاع نیست.

پازوکی ادامه داد: البته دانشگاه علوم پزشکی ایران از ظرفیت دو بیمارستان بخش خصوصی برای ارائه خدمات به بیماران خارجی استفاده می‌کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: