۰۹:۴۶ - ۰۵ آذر ۱۳۹۷
مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت مطرح کرد:

مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت خدمات تحت پوشش این سازمان برای درمان معتادان را تشریح کرد.

به گزارش مدنیوز، حنان حاجی محمودی درباره خدمات تحت پوشش سازمان بیمه سلامت برای درمان معتادان گفت: بر اساس تصویب هیئت وزیران خدماتی از قبیل درمان‌های نگهدارنده، درمان متادون (MMT)، تنتور اپیوم (OPT)، بوپرونورفین (BMT) و نالتروکسان و نیز سم زدایی با کلونیدین و بوپرونورفین و مداخلات روان شناختی گروهی و فردی، تحت پوشش سازمان بیمه سلامت است. همچنین هزینه‌های درمان اعتیاد مشمولین سایر سازمان‌های بیمه‌گر از جمله تامین ‌اجتماعی، نیروهای مسلح و کمیته امداد توسط این سازمان پرداخت می‌‍‌شود.
وی ادامه داد: تعرفه‌های مصوب درمان اعتیاد در بخش دولتی ملاک پرداخت هزینه‌های سازمان بیمه سلامت است که هر ساله از سوی هیئت وزیران به سازمان ابلاغ می‌شود.
مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه سهم پرداختی سازمان معادل 70 درصد و فرانشیز پرداختی بیماران معادل 30 درصد تعرفه خدمات اشاره شده است، گفت: در قانون بودجه سال جاری مبلغ 777 میلیارد ریال اعتبار جهت پرداخت هزینه‌های ترک اعتیاد معتادان به مواد مخدر و روانگردان برای سازمان بیمه سلامت ایران در نظر گرفته شده است.
وی بیان کرد: بر اساس تبصره 2 ماده 15 قانون مبارزه با مواد مخدر که مرتبط با حوزه درمان است، تمام هزینه‌های ترک اعتیاد مشمول بیمه‌های پایه بوده و دولت مکلف است همه ساله در لوایح بودجه اعتبارات لازم را پیش‌بینی و تامین کند.
حاجی محمودی اظهار کرد: دستورالعمل نحوه ارائه خدمات بیمه درمانی به معتادین به مواد مخدر و روان‌گردان‌ها هر ساله از سوی دبیرخانه شورای عالی سلامت بازنگری و ابلاغ می‌شود.
مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت در خصوص درمان اعتیاد افراد مجهوال‌الهویه نیز بیان کرد: این اقدام نیاز به همکاری چند جانبه نهادهای ذیربط از جمله سازمان بیمه سلامت، ثبت احوال، قوه قضاییه، وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با مواد مخدر دارد تا بتوان موانع قانونی موجود را برطرف کرد که موضوع در حال پیگیری و در دستور کار کمیته کاهش آسیب، درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با موادمخدر است

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: