۲۰:۵۳ - ۰۳ آذر ۱۳۹۸
از مشاوره ازدواج نترسید:

چه یک ماه باشد که ازدواج کرده باشید چه ده سال، بهتر است بدانید که همه زوج ها می توانند از کمک یک مشاور زوجین بهره ببرند. در جلسات مشاوره ازدواج می توانید بیاموزید که چطور با همسرتان ارتباط برقرار کنید و ترک های رابطه را بپوشانید. مشاوره ازدواج می تواند در زمان بروز مشکلات به زوجین کمک کند.

مشاوره ازدواج

به گزارش مد نیوز: چه یک ماه باشد که ازدواج کرده باشید چه ده سال، بهتر است بدانید که همه زوج ها می توانند از کمک یک مشاور زوجین بهره ببرند. در جلسات مشاوره ازدواج می توانید بیاموزید که چطور با همسرتان ارتباط برقرار کنید و ترک های رابطه را بپوشانید. مشاوره ازدواج می تواند در زمان بروز مشکلات به زوجین کمک کند، هرچند که خیلی ها از آن به عنوان یک راه پیشگیری استفاده می کنند.

آیا وقتی به مشاوره ازدواج فکر می کنید حالتان بد می شود؟ با خودتان فکر می کنید که تصمیم به رفتن پیش مشاور زوجین به معنی پذیرش شکست در رابطه است؟ اما این حقیقت ندارد. مشاوره ازدواج راهی برای تحکیم رابطه ای است که هردوطرف مایلند به شکلی صحیح آن را نگه دارند. اگرنه اصولا به تلاشی برای حفظ آن که همان مراجعه به مشاور باشد اهمیتی نمی دادند.

در ادامه به دلایل رایجی که مردم معمولا به خاطر آنها به مشاور ازدواج مراجعه می کنند اشاره خواهیم کرد.

  1. به عنوان پیشگیری از بروز مشکلات در آینده

هرکس به مشاور ازدواج مراجعه می کند به معنی آن نیست که رابطه اش با همسرش به مشکلی برخورده است. بلکه زوجین می توانند از خدمات مشاوره ازدواج به عنوان یک عمل پیشگیرانه برای جلوگیری از وقوع مشکلات در آینده استفاده کنند.

  1. وقتی زوج مدام باهم دعوا می کنند و درگیری دارند

خشونت و صحبت های منفی هردو دلایلی قانع کننده برای مراجعه به جلسات مشاوره ازدواج هستند.

زوجین به چه دلایلی به مشاوره ازدواج می روند؟

البته این به معنای آن نیست که گه گاه دعوا کردن برای یک زوج و رابطه سالم طبیعی نیست، اما برخی زوج ها هستند که در رابطه شان به نقطه ای می رسند که هرروز حتی سر مسائل کوچک هم دعوا می کنند. این اتفاق می تواند موجب شود که زوجین احساس درک نشدن، ناراحتی، بی کسی، افسردگی و بی احترامی کنند.

  1. مسائل مربوط به تکنولوژی!

تکنولوژی امروزه یکی از بزرگترین موانع سر راه هر رابطه است.

اعتیاد به فیلم های مستهجن، چت های ناشایست با فردی خارج از رابطه، تکست دادن بی ابا به فردی دیگر، اعتیاد به شبکه های اجتماعی و کم کردن وقتی که یک زوج باید باهم باشند، همه از جمله مشکلاتی هستند که تکنولوژی می تواند برای یک رابطه ایجاد کند.

زوجین به چه دلایلی به مشاوره ازدواج می روند؟

  1. یک مشکل مشخص وجود دارد

یکی دیگر از مشکلات رایجی که معمولا موجب می شود زوجین به مشاوره ازدواج بروند آن است که مشکل مشخصی در رابطه شان وجود دارد. نمونه ای از این مشکلات مشخص می تواند اعتیاد به مواد مخدر باشد.

اعتیاد یکی از بدترین چیزهایی است که هرخانواده ای می تواند آن را تجربه کند. اعتیاد می تواند رابطه را سست کند، بچه ها را بترساند، و وضعیت مالی خانواده را تخریب کند. فرقی نمی کند به چه ماده ای، اعتیاد به هر نوع مخدری اعم از الکل تا دود می تواند بلای جان هر رابطه و خانواده ای باشد.

  1. ارتباط ضعیف بین زوجین

نتیجه یکی از تحقیقات انجام شده نشان می دهد که 886 مورد از زوج های تحت آزمایش به خاطر رایجترین مشکلاتی که بینشان وجود دارد طلاق میگیرند. نتایج تحقیقات نشان داد که 53 درصد زوجین به خاطر ارتباط ضعیفی که باهم دارند اقدام به طلاق می کنند.

داشتن یک ارتباط خوب با همسر کلید یک داشتن یک رابطه شاد و پایدار است. بدون آن هیچووقت نخواهید توانست همسرتان را به درستی بشناسید و افکار و احساساتش را درک کنید. به همین دلیل حل کردن مشکلات بین زوجین غیرممکن می شود.

  1. کنار آمدن با خیانت یکی از زوجین

عدم وفاداری یکی از رایجترین مشکلاتی است که باعث می شود یک زوج به مشاور ازدواج مراجعه کنند. خیانت زخم های عمیقی به رابطه و طرف مقابل وارد می کند. کنار آمدن با درد روحی و فراموش کردن خیانت ممکن است سالها طول بکشد.

مراجعه کردن به مشاور ازدواج به زوجین کمک می کند تا راه های مناسبی برای کنار آمدن با خیانت را بیاموزند و خودشان آرام آرام مشکلات را حل کنند.

زوجین به چه دلایلی به مشاوره ازدواج می روند؟

  1. مشکلات جنسی در رابطه وجود دارد

رابطه جنسی بخش بسیار مهمی از یک رابطه سالم است. رابطه جنسی می تواند یک زوج را به هم نزدیکتر کند، اعتمادشان به هم را بالاتر ببرد و استرسشان را کم کند. از آنطرف داشتن ضعف در این بخش از رابطه می تواند موجب بروز اضطراب در اتاق خواب شود و منجر به بروز مشکلات جانبی دیگر گردد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: