۲۳:۱۰ - ۲۹ آبان ۱۳۹۸

در پی اغتشاشات اخیر شاهد بروز مشکلات بسیاری در اینترنت کشور بودیم. امروز رئیس دفتر رئیس جمهوری از رفع مشکل اینترنت در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

واعظی: مشکل اینترنت به زودی حل می‌شود

 

ستاره | سرویس اخبار - در پی اعتراضات به افزایش قیمت بنزین، طی چند روز گذشته شاهد مشکلاتی در اینترنت کشور بودیم. محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری، در رابطه با رفع این مشکلات و وصل شدن دوباره اینترنت کشور، اعلام کرد اگر آرامش همین گونه باشد، به زودی شاهد رفع مشکل اینترنت در سراسر کشور خواهیم بود.

واعظی در حاشیه‌ جلسه امروز هیئت وزرا در جواب به این پرسش که کدام نهاد دستور دسترسی به اینترنت را صادر کرده است، گفت: «در شورای امنیت کشور تصمیمات مشخصی برای امنیت کشور اتخاذ شده و در جایی هم مجبور شدند تصمیم قطع دسترسی به اینترنت را بگیرند. ان‌شاءالله اگر آرامش همین‌گونه باشد در آینده‌ی خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.»

در حاشیه این نشت علاوه بر رئیس دفتر رئیس جمهوری، یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت که با توجه به دستگیری عناصر اصلی اغتشاشات اخیر، به احتمال زیاد مشکل اینترنت در چند روز آینده رفع خواهد شد. 

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مورد علت قطع شدن اینترنت گفت: «اغتشاشاگران از طریق اینترنت با یکدیگر در ارتباط بوده‌اند. وقتی تعدادی از عناصر اغتشاشگر دستگیر شده‌اند از آن‌ها پرسیده شده که چطور تمام نقاط تهران را بلد بودند یا اینکه وقتی از شهرستانی به کرج آمدند چطور از تمامی نقاط کرج اطلاع داشتند. پاسخ این بوده که آن‌ها اطلاعاتشان را از اینترنت و نقشه‌های در دست‌شان برای رفت‌و‌آمد می‌گرفتند. براساس گزارش رسیده از وزارت اطلاعات، سپاه، نیروی انتظامی و امنیتی و قوه‌ی قضاییه این عناصر اقداماتشان را از طریق اینترنت پیش می‌بردند به همین دلیل تصمیم گرفته شد تا اینترنت قطع شود.»

منبع: زومیت

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: