۱۸:۰۲ - ۱۹ آبان ۱۳۹۸
به گزارش مدنیوز چشم هرکس ممکن است مشکلی داشته باشد که فرد از آن آگاه نیست:

مشکلات چشمی معمولا علائم کم و نامشخصی دارند و تا وقتی که شدید نشده باشند خودشان را نشان نمی دهد. به همین دلیل بهتر است مرتبا بینایی سنجی کنید تا در صورت وجود مشکل سریعا متوجه آن شده و درمانش نمایید.

مشکلات چشم

مشکلات چشم: تقریبا همه مردم در برهه ای از زندگیشان به مشکلات چشمی دچار شده اند. برخی از از این مشکلات جزئی بوده و خود به خود برطرف می شوند و برخی دیگر به کمک متخصص نیاز دارند.

به گزارش مدنیوز : مشکلات چشمی معمولا علائم کم و نامشخصی دارند و تا وقتی که شدید نشده باشند خودشان را نشان نمی دهد. به همین دلیل بهتر است مرتبا بینایی سنجی کنید تا در صورت وجود مشکل سریعا متوجه آن شده و درمانش نمایید.

در این مطلب سعی می کنیم تا رایجترین عارضه ها، بیماری ها و مشکلات چشم را به شما معرفی کنیم.

خستگی چشم

خستگی چشم ناشی از کارکشیدن بیش از حد از چشم است. چنانچه دچار خستگی چشم شدید مدتی به چشمهایتان استراحت دهید تا بهتر شوند. اما اگر خستگی چشم بعد از استراحت برای مدتی طولانی همچنان باقی بود، باید برای چک‌آپ به چشم پزشک مراجعه نمایید.

قرمزی چشم

قرمزی چشم مال زمانی است که رگهای چشم ملتهب و یا  عفونی می شوند. البته خستگی چشم، کم خوابی و حساسیت هم می توانند موجب بروز آن شوند. اگر دلیل قرمزی چشمتان تصادف یا آسیب است، حتما به پزشک مراجعه کنید.

شب کوری

آیا دیدن اشیاء، رانندگی، یا پیدا کردن مسیرتان در تاریکی برایتان دشوار است؟ اینها علائم داشتن بیماری شب کوری است. شب کوری به تنهایی یک بیماری نیست بلکه در حقیقت نشانه بیماری های چشمی دیگری مانند نزدیک بینی، آب مروارید، قرنیه مخروطی یا کمبود ویتامین A است. این بیماری درمان پذیر است.

تنبلی چشم

تنبلی چشم زمانی اتفاق می افتد که یکی از چشم ها به طور کامل رشد نمی کند. دید این چشم ضعیفتر است و به خوبی چشم دیگر حرکت نمی کند. تنبلی چشم بیشتر در میان نوزادان و کودکان رایج است اما بزرگسالان هم می توانند به آن مبتلا باشند.

بهترین زمان برای درمان تنبلی چشم در زمان کودکی است، چراکه بالا رفتن سن آن را بدتر می کند، در حالی که درمان به موقع می تواند آن را کاملا برطرف نماید.

آشنایی با رایج ترین مشکلات چشم

چپی و دو دو زدن چشم

چپی چشم زمانی است که چشم ها در یک راستا نیستند. یعنی وقتی فرد به یک چیز نگاه میکند، هردو چشم تصویر مشابهی را ارائه نمی دهند. مراجعه کردن به یک متخصص چشم می تواند این بیماری را درمان کند.

دو دو زدن چشم هم عارضه ای است که فرد به خاطر آن نمی تواند چشمش را روی یک نقطه ثابت نگه دارد، بلکه مدام آن را به اینطرف و آنطرف میچرخاند.

کور رنگی

کور رنگی وقتی است که فرد نمی تواند برخی از رنگ ها را ببیند یا فرق بین آنها را تشخیص دهد. این بیماری به خاطر آن است که سلول های رنگی در چشم وجود ندارند یا کار نمی کنند.

اگر کور رنگی شدید باشد فرد نمی تواند حتی تفاوت بین تن های خاکستری را تشخیص دهد. بیشتر کسانی که کور رنگی دارند با این بیماری زاده شده اند. احتمال ابتلا مردها به کور رنگی بیشتر از زن هاست.

پزشک با یک آزمون ساده می تواند آن را تشخیص دهند و برخی عینکها و لنزهای رنگی مخصوص می توانند به بهبود تشخیص رنگ برخی از افرد مبتلا به کور رنگی کمک کنند.

تورم رنگینه چشم

این بیماری می تواند موجب از بین رفتن بافت چشم و حتی کوری شود. ضمنا می تواند در هر فردی از هر سنی هم