۰۱:۴۸ - ۱۸ آبان ۱۳۹۸
به همه مراکز زیبایی اعتماد نکنید:

جوانسازی پوست شاید اولین دلیل برای به وجود آمدن مراکز زیبایی باشد. بالا رفتن سن و نامساعد بودن شرایط محیطی موجب بروز چین و چروک یا عارضه های پوستی دیگر روی صورت و سایر نقاط بدن می شود.

جوانسازی پوست

جوانسازی پوست شاید اولین دلیل برای به وجود آمدن مراکز زیبایی باشد. بالا رفتن سن و نامساعد بودن شرایط محیطی موجب بروز چین و چروک یا عارضه های پوستی دیگر روی صورت و سایر نقاط بدن می شود. عارضه هایی مانند : لک های پوستی، خال، چاله و جای زخم، جوش های قرمز، جوش های زیر پوستی سرسیاه، ماه گرفتگی و غیره.

اما مردم و به خصوص خانم ها تمایلی طبیعی دارند تا همیشه زیبا و جوان بمانند. این تمایل هم اصلا چیز بدی نیست. اگر قصد جوانسازی پوست خود را داشته باشید هرکس راه حلی به شما پیشنهاد می دهد. اولین راهکاری که معمولا توسط دوستان و آشنایان مطرح می شود این است که پوست صورتتان را بکشید. که این روزها دیگر چندان توصیه نمی شود.

راه حل دوم معمولا توصیه به استفاده از ماسک های طبیعی و کرم های زیبایی است. اما اگر در این راستا با افراد متخصص مشورت کنید، روش های درمانی بسیار زیاد دیگری را پیش روی شما قرار می دهند. در این مقاله قصد داریم تا رایج ترین روش های مرسوم برای زیبایی و جوانسازی پوست را به شما معرفی کنیم.

ماسک های طبیعی

اگر به دنبال این ماسک ها بگردید، با فهرست طول و طویلی از انواع اسم ها و ترکیب ها مواجه می شوید. ماسک خیار و آبلیمو، عسل و آب لیمو و ده ها ماسک دیگر. هرچند استفاده کردن از مواد و ماسک های طبیعی اتفاقا بسیار هم خوب است، اما ممکن است دقیقا شما را به آن نتیجه ای که مدنظرتان است نرساند.

مهمترین مشکل استفاده از ماسک های طبیعی طول تاثیر آنهاست. یعنی باید سال ها به صورت مرتب از آنها استفاده کنید تا نتیجه لازم را بگیرید. بدتر از آن این است که اگر برای بازه ای زمانی استفاده از آنها را متوقف کنید، ممکن است تاثیری که تا به اینجای کار گذاشته اند را هم از دست بدهند.

بنابرای اگرچه استفاده از این ماسک ها خوب و مفید است، اما بهتر است به عنوان یک راهکار تکیملی مورد استفاده قرار بگیرد.

خیلی از افراد یا به اصطلاح پزشکان سنتی هستند که فورمول های عجیب و غریبی از این ماسک ها را به مردم می فروشند. بهتر است فریب آنها را نخورید و به ماسک های طبیعی رایجی که در میان مردم مرسوم است اکتفا نمایید.

رایج ترین روش های جوانسازی پوست کدامند؟

کرم های زیبایی

بهتر است روشن کنیم که منظور صرفا کرم های مخصوص زیبایی نیستند، بلکه همه محصولات وماسک های آرایشی و بهداشتی هستند که ادعا دارند می توانند موجب جوانسازی پوست شما بشوند.

روند اثرگذاری این مواد آرایشی و بهداشتی هم مانند ماسک های طبیعی بسیاری طولانی مدت است و علاوه بر آن آنقدری که تصورش را می کنید هم نتیجه بخش نخواهند بود. جدای از اینکه بر خلاف مواد طبیعی باید در مدتی طولانی مجموعا مبلغ هنگقتی را هم بابت این کرم ها و ماسک های شیمیایی بپردازید.

اما مهمترین نکته در مورد آنها ایمنی آنها است. این کرم ها به هرحال از برخی مواد شیمیایی استفاده می کنند که کیفیت آنها قابل سوال است. این قابل سوال بودن را می توانید از تعداد زیاد برند هایی که محصولات جوانسازی مشابهی دارند متوجه بشوید. هیچگاه نمی توان مطمئن بود که کدام کرم بهترینِ موجود در بازار است. بنابراین انتخاب یکی از آنها ریسکی است که باید بر عدم انتخاب دیگری بپذیرید.

خیلی از پزشکان هستند که به دلایل متعدد استفاده از کرم های خاصی را به شما توصیه می کنند، اما بهتر است بدانید که حرف آن پزشک دستور شرعی نیست که نتوانید از آن سر باز بزنید. بلکه چنانچه هر پزشکی کرم یا ماسک زیبایی خاصی را به شما پیشنهاد کرد، کاملا مختارید تا در مورد دلیل پیشنهادش از او سوال بپرسید و درخواست کنید تا چند نمونه دیگر را هم به شما پیشنهاد کند.

رایج ترین روش های جوانسازی پوست کدامند؟

لیزر

لیزر کردن پوست یک عمل زیبایی مرسوم برای جوانسازی است. اگرچه استفاده از لیزر روش خوبی است و تجربه نشان داده که می تواند نتیجه بخش هم باشد، اما مناسب همه افراد نیست. به خصوص برای افرادی که پوست تیره دارند. چراکه اساسا لیزر که درمانی حرارت محور برای سوزاندن و لایه برداری پوست است، با اتکا به رنگدانه های پوستی کارش را انجام می دهد.

یادتان باشد که دستگاه لیزر مورد استفاده در کیفیت درمانی که دریافت می کنید اهمییت بسیار زیادی دارد. اگر برای جوانسازی پوست قصد لیزر کردن دارید، به شما توصیه می کنیم حتما به مرکز معتبری که به جدیدترین دستگاه ها و بهترین تکنسین های متخصص مجهز است مراجعه کنید. خیلی از مراکز زیبایی هستند که دستگاه و تخصص کافی ندارند و به پوست فرد مراجعه آسیب وارد می کنند.

رایج ترین روش های جوانسازی پوست کدامند؟

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یکی از جدیدترین روش های جوانسازی پوست است که با استفاده از قلمی مخصوص که سوزن های بسیار ریز و البته ضد عفونی شده ای دارد به بازسازی پوست می پردازد.

البته میکرونیدلینگ مستقیما اینکار را نمی کند، بلکه با آسیب های جزئی که از طریق این سوزن ها به پوست وارد می کند، بدن را به تولید کلاژن تحریک کرده و باعث می شود خودش پوست خودش را بازسازی کند.

همه مراکزی زیبایی میکرونیدلینگ را انجام نمی دهند. اما یادتان باشد که اگر برای میکرونیدلینگ اقدام می کنید، حتما توجه داشته باشید که از دستگاه مناسبی برای درمان شما استفاده شود.

رایج ترین روش های جوانسازی پوست کدامند؟

میکرودرم

میکرودرم روشی برای لایه برداری مستقیم پوست است تا از این طریق فرآیند جوانسازی را انجام دهد. میکرودرم به دو روش انجام می شود. یا به صورت مسقیم و تراش با کریستال یا الماس، یا از طریق پاشیدن پودر کریستالی مخصوص که خودش پوست را لایه برداری می کند.

میکرودرم ابریژن هم یکی از روش های نوین جوانسازی پوست است که در هر مرکزی پیدا نمی شود. اگر قصد انجام آن را دارید حتما به مرکزی معتبر و با کیفیت مراجعه کنید چرا که در صورت انجام اشتباه می تواند آسیب های جدی به پوست شما وارد کند.

رایج ترین روش های جوانسازی پوست کدامند؟

تزریق فیلر و بوتاکس

این دو روش از تزریق مواد خاصی زیر چین و چروک های پوست، آنها را پر می کنند. بوتاکس و فیلر رایجترین و معروفترین عمل های زیبایی هستند. اما اگر به درستی تزریق نشوند یا در تزریقشان ازمواد نامرغوب استفاده شده باشد( مخصوصا بوتاکس) می توانند خطرات جدی برای فرد به همراه داشته باشند.

رایج ترین روش های جوانسازی پوست کدامند؟

مطب کالا

اگر قصد خرید بهترین و باکیفیت ترین هرکدام از محصولات بالا، از قبیل دستگاه های میکرودرم، میکرونیدلینگ، لیزر یا حتی کرم های زیبایی مطمئن را دارید، می توانید به فروشگاه اینترنتی مطب کالا مراجعه کنید و از میان انواع اقلام موجود، بهترین را برگزینید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: