۲۲:۴۹ - ۱۳ آبان ۱۳۹۸
اهمیت آشنایی با روند کاشت مو :

اگر می خواهید نتیجه مثبتی از کاشت مو بگیرید و و کچلی همه یا بخشی از سرتان را برطرف کنید، قطعا به شما توصه می کنیم به مراکز معتبر مراجعه نمایید. برای اینکه بتوانید یک مرکز خوب را از بد تشخیص دهید، لازم است اندکی در مورد روند کاشت مو اطلاعات داشته باشید.

آیا کاشت مو موثر است؟ چطور می توان مرکز خوب را از بد تشخیص داد؟

کاشت مو

کاشت مو : چند سالی هست که بازار کاشت مو بسیار داغ شده است. کچلی  دیگر عیب محسوب نمی شود بلکه تنها یک عارضه است و مثل خیلی از عارضه های دیگر قابل درمان است. درمان کچلی همانا کاشت مو است که اتفاقا این روزها مراکز بسیاری به وجود آمده اند که ادعا دارند می توانند آن را برای مراجعینشان انجام دهند.

اما چند درصد این مراکز قابل اطمینان هستند؟ واقعیت آن است که نه همه آنها. تنها تهیه کردن یک دستگاه کاشت مو برای انجام این عمل کافی نیست. بلکه کاشت مو به تخصص و تجربه نیاز دارد، چراکه در زمره عمل های جراحی محسوب می شود. علاوه بر آن صرف کاشتن مو تضمینی برای اثربخشی آن نیست.

اگر می خواهید نتیجه مثبتی از کاشت مو بگیرید و و کچلی همه یا بخشی از سرتان را برطرف کنید، قطعا به شما توصه می کنیم به مراکز معتبر مراجعه نمایید. برای اینکه بتوانید یک مرکز خوب را از بد تشخیص دهید، لازم است اندکی در مورد روند کاشت مو اطلاعات داشته باشید. در ادامه سعی می کنیم اطلاعات مفیدی از این عمل به شما ارائه کنیم. با ما همراه باشید.

کاشت مو چیست؟

کاشت مو برای اضافه کردن مو به نواحی کم مو یا کچل سرانجام می شود.  این عمل از طریق برداشتن مو از نواحی پرپشت تر و کاشتن آنها در نواحی کم مو یا بی مو انجام می گیرید. البته این موی برداشته شده می تواند الزاما از سر نباشد و ازقسممت های دیگر بدن برداشته شود.

تقریبا 50 تا 60 درصد مردم جهان ار پدیده ریزش مو رنج می برند. برای برطرف کردن این معضل هم اکثر آنها سعی می کنند از داروهای آزاد از جمله دارو موضعی مینوکسیدیل استفاده کنند.

جدای از دارو درمانی، روش مستقیم کاشت مو یکی دیگر از موثرترین راهکارها برای جبران ریزش مو و کچلی است. عمل کاشت مو که در ابتدا در سال 1939 میلادی در ژاپن انجام شده بود، در دهه های اخیر تغییرات بسیاری کرده و به لطف تکنولوژی های روز آسانتر و البته موثرتر گشته است.

آیا کاشت مو موثر است؟ چطور می توان مرکز خوب را از بد تشخیص داد؟

هزینه کاشت مو چقدر است؟

هزینه کاشت مو به عوامل متعددی بستگی دارد. اما به طور میانگین در ایران از حداقل 800 هزارتومان آغاز می شود. عواملی که در تعیین قیمت کاشت مو موثرند عبارتند از:

 • شدت و طول روند کاشتن مو
 • نرخ تعرفه خود پزشک درمانگر
 • تجربه و سابقه کاری درمانگر
 • تکنیک مورد استفاده برای کاشت
 • دستگاه مورد استفاده
 • منطقه اقتصادی که مطب در آن قرار دارد

ار آنجایی که کاشت مو جزو عمل های زیبایی به حساب می آید، معمولا بیمه هزینه آن را پرداخت نمی کند.

کاشت مو چگونه انجام می شود؟

اگر بخواهیم توضیح ساده ای در مورد عملکرد کاشت مو به شما بدهیم، باید بگوییم که این عمل در حقیقت عملیات برداشتن مو از یک ناحیه پر مو و قرار دادن آن در یک ناحیه کم مو است. موهایی که در عمل کاشت مو جابه‌جا می شوند معمولا از پشت سر برداشته می شوند، اما می توانند از نواحی دیگر سر یا حتی بدن هم برداشته شوند.

پیش از شروع کاشت، پزشک درمانگر ناحیه تحت درمان را پاکسازی و استرلیزه می کند و سپس با استفاده از بی حس کننده موضعی آن را سِر می نماید. اگر مایل باشید و البته شرایطش را داشته باشید می توانید از پزشک بخواهید تا بیهوشتان کند،اما از آنجایی که کاشت معمولا در مطب انجام می شود، پزشکان شرایط لازم برای بیهوش کردن مراجع را ندارند.

دو متد یا شیوه اصلی برای کاشت مو وجود دارد که به شرح زیر هستند:

متد کاشت واحد فولیکولی(FUT)

اگر پزشک از روش کاشت واحد فولیکولی استفاده کند، گام های زیر را در روند عمل دنبال خواهد کرد:

آیا کاشت مو موثر است؟ چطور می توان مرکز خوب را از بد تشخیص داد؟

 1. با استفاده از یک چاقوی کوچک جراحی بخش بسیار کوچکی از پوست سر را بر می دارد که معمولا از پشت سر است. طول بخش بریده شده معمولا بین 6 تا 10 اینچ خواهد بود که ممکن است بین دوگوش کشیده شده باشد.
 2. برش انجام شده را با بخیه می بندد. ( نگران نباشید، موهای نواحی اطراف آن را به سرعت می پوشانند و از دیده شدنش جلوگیری می کنند)
 3. پزشک و دستیارانش سپس قطعه پوست مودار بریده شده را به قطعات بسیار کوچکی تقسیم می کنند. قطعاتی که ممکن است تا 200 تکه هم بریده شوند. به این قطعات در اصطلاح بافه میگویند. برخی از این بافه ها یک تار و برخی دیگر چند تار مو روی خود دارند.
 4. بعد از این مرحله، پزشک با استفاده از سوزن مخصوص یا تیغ سوراخ های کوچکی روی پوست ناحیه کم مو ایجاد می کند تا بافه ها را بکارد.
 5. بعد از آن پزشک مرحله کاشت مو در این سوراخ ها را آغاز می کند.
 6. سپس ناحیه تحت عمل را تمیز کرده و با باند و گاز می بندد.

تعداد بافه هایی که کاشته می شوند به موارد زیر بستگی دارد:

 • نوع مویی که دارید
 • اندازه ناحیه کاشت
 • کیفیت مو
 • رنگ مو

متد برداشت واحد فولیکولی(FUE)

برای انجام دادن متد برداشت واحد فولیکولی پزشک مراحل زیر را طی خواهد کرد:

 1. موی پشت سر را می تراشد.
 2. سپس فولیکول یا پیازهای مو را دانه به دانه از پوست سر بر میدارد. بعد از برداشته شدن این فولیکول ها جای زخم بسیار ریزی باقی می ماند که هم زود بهبود پیدا می کند و هم به واسطه موهای نواحی اطراف پوشیده می شود.
 3. سپس مانند متد قبلی روی ناحیه کم مو سوراخ هایی ایجاد می کند و فولیکول های برداشته شده را در آنها می کارد.
 4. سپس سر را با گاز استریل بانداژ می کند.

آیا کاشت مو موثر است؟ چطور می توان مرکز خوب را از بد تشخیص داد؟

عوارض جانبی کاشت مو

رایج ترین عوارض جانبی کاشت مو زخم بعد از آن است که در هر عملی اجتناب ناپذیر است.

سایر عوارض جانبی این عمل عبارتند از :

 • عفونت
 • پوسته پوسته شدن یا چرک کردن اطراف ناحیه تحت جراحی
 • سر درد ، خارش و تورم
 • التهاب فولیکول های مو (فولیکولیت)
 • خون ریزی
 • بی حسی نواحی تحت درمان
 • مناطق قابل مشاهده ای از مو که با بخش های مودار اطراف مطابقت ندارند یا بطور قابل توجهی نازک تر هستند
 • ادامه روند ریزش مو

آیا کاشت مو موثر است؟ چطور می توان مرکز خوب را از بد تشخیص داد؟

خرید دستگاه کاشت مو

چنانچه پزشک متخصصی هستید و قصد دارید دستگاه کاشت مو خریداری کنید، به شما توصیه می کنیم سری به سایت فروشگاهی تخصصی مطب کالا بزنید، تا در سریع ترین زمان ممکن  بتوانید به صورت آنلاین، بهترین و جدیدترین دستگاه های کاشت مو را خریداری کنید.

منبع مقاله

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: