۱۴:۳۶ - ۰۶ آبان ۱۳۹۸
لیزر موهای زائد خانگی

هرچند توصیه پزشکان براین است که لیزر مو را در کلینیک تخصصی انجام دهید، اما دستگاه های خانگی هم در گذاشتن اثر مناسب ناکام نبوده اند!

آیا دستگاه های خانگی لیزر موهای زائد مفیدند؟

امروزه لیزر کردن موهای زائد بدن به اندازه ژیلت کشیدن یا اپیلاسیون رایج است. چون این درمان هم به اندازه کافی شناخته شده است، هم آسان است و مهمتر از همه اینکه تاثیر دائمی در رفع موهای زائد بدن دارد.

دو روش کلی برای لیزر کردن موها زائد وجود دارد. اولین راهکار این است که به مراکز و کلینیک های تخصصی زیبایی که لیزرموهای زائد انجام می دهند مراجعه کنید، و دوم اینکه از دستگاه های خانگی لیزر موهای زائد استفاده نمایید.

هرچند توصیه پزشکان براین است که لیزر مو را در کلینیک تخصصی انجام دهید، اما دستگاه های خانگی هم در گذاشتن اثر مناسب ناکام نبوده اند! هرچند اثرگذاری دستگاه‌های حرفه ای که در مراکز تخصصی مورد استفاده قرار می گیرند بیشتر است و تاثیر مداوم تری دارند. علاوه بر آن ایمنی لیزر در کلینیک به خاطر حضور متخصص و دستگاه پیشرفته تر، باز هم بالاتر از دستگاه های لیزر خانگی است.

اما به هر صورت همه‌ی کلینیک های زیبایی آن کیفیت لازم را ندارند. برخی از کلینیک های زیبایی آنقدر ناشیانه و غیرحرفه‌ای عمل می کنند که انجام دادن لیزر در خانه و با دستگاه های خانگی از مراجعه کردن به آنها اثرگذار تر و ایمن تر است. وقتی می خواهید مرکزی برای لیزر کردن موهای زائد انتخاب کنید حتما دقت داشته باشید و کیفیت خدماتش را بررسی کنید.

با همه این احوال، می توانید راه کم دردسر تر را انتخاب کنید. یعنی به جای رفتن به جلسات لیزر موهای زائد در کلینیک های تخصصی، یک دستگاه لیزر خانگی خریداری کنید و خودتان موهای بدنتان را لیزر نمایید. اما استفاده کردن از این دستگاه نکاتی دارد که در ادامه آنها را به شما گوشزد می کنیم.

نکات استفاده از دستگاه لیزر خانگی

از آنجایی که در هنگام استفاده از این دستگاه ها برخلاف مراکز درمانی هیچ اپراتوری بالای سر شما نیست که وضعیت را کنترل کند، خودتان باید آن را انجام دهید و مراقب همه جوانب باشید. یادتان باشد که هرچند لیزر اشعه ای کم قدرت و کم خطر است، اما استفاده نادرست از آن میتواند آسیب های پوستی بعضا جبران ناپذیری به شما وارد کند. به این منظور وقتی دستگاه را خریداری کردید، اول از هر چیز دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید تا با نحوه صحیح عمل کردن آن آشنا شوید. بهتر است بدانید که:

آیا دستگاه های خانگی لیزر موهای زائد مفیدند؟

لیزر برای پوست های تیره مناسب نیست

لیزر اشعه ای است که ماهیت نوری دارد. یعنی جذب نقاط تیره پوست می شود. نقاطی که منطقا باید ریشه های موهای زائد باشند. به این ترتیب لیزر روی پوست هیچ اثری نمی گذارد و مستقیما وارد ریشه موها شده و آنها را می سوزاند. اما اگر پوستتان خیلی تیره باشد لیزر نمی تواند پوست را از مو تشخیص دهد و به جای ریشه های مو تاثیر مخربش را روی پوست می گذارد.

از لیزر روی تتو یا خال استفاده نکنید

نواحی تتو شده هم دقیقا شرایط مشابه پوست های تیره را دارند. یعنی رنگ سیاهشان به اشعه امکان تشخیص پوست از مو را نمی دهد. خال هم همین وضعیت مشابه را دارد. البته خیلی از دستگاه های لیزر خانگی هوشمند هستند و با تشخیص نقاط تیره پوست هشدار داده و روند اشعه پراکنی را متوقف می کنند.

از لیزر خانگی برای کودکان یا نوجوانان استفاده نکنید

بهتر است لیزر برای افراد بالغ استفاده شود. بدن کودکان ممکن است به اشعه لیزر حساس باشد و این اشعه به آنها آسیب برساند. چون علاوه بر ظرافت پوستی، ریشه های موهای بدن آنها هنوز آنقدری قوی نشده که برای از بین بردنش لازم باشد از اشعه لیزر استفاده کنید. از آن طرف ازآنجایی که بدن نوجوانان هم همیشه در حال تغییرات هورمونی است، ممکن است به لیزر واکنش های غیرطبیعی نشان بدهد. همین امر لیزر برای نوجوانان را اندکی خطرناک می کند.

آیا دستگاه های خانگی لیزر موهای زائد مفیدند؟

اثرگذاری دستگاه لیزر خانگی

اگر برای لیزر موهای زائد به کلینیک مراجعه کنید بعد از 6 تا 10 جلسه لیزر، موها برای مدت بسیار طولانی رشد نخواهند کرد. اما این اتفاق یا این تعداد جلسات در مورد لیزر موهای زائد خانگی صدق نمی کند. اگر دستگاه لیزر خانگی دارید باید از آن استفاده مداوم بکنید. فاصله بین هرجلسه لیزر کردن در کاتالوگ خود آن دستگاه نوشته شده. اما با لیزر خانگی به طور میانگین باید هر دوهفته یکبار موهای بدن خود را لیزر کنید. اگر دو هفته به سه هفته برسد، باز هم شاهد رشد موها خواهید بود. و این روند برای اینکه بتواند موثر باشد، به 6 الی 10 جلسه محدود نمی شود؛ بلکه تقریبا باید همیشه دستگاه لیزر را مانند ماشین اصلاح کنار خود داشته باشید. یادتان باشد که لیزر خانگی نمونه ضعیفتری از دستگاه های حرفه ای لیزر است.

کدام نواحی از بدن را نباید لیزر کرد؟

در این مورد هم شرایط برای دستگاه های لیزر خانگی و دستگاه های پیشرفته موجود در کلینیک ها متفاوت است. اگر از لیزر خانگی استفاده می کنید نباید از آن برای رفع موهای زائد ناحیه تناسلی، صورت آقایان، گوش ها، ابرو ها، بینی و نوک سینه استفاده کنید. اطلاعات مربوط به این جاهای ممنوعه در دفترچه راهنمای دستگاهی که خریداری می کنید وجود دارد.

آیا دستگاه های خانگی لیزر موهای زائد مفیدند؟

بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد خانگی

یادتان باشد که لیزر با سلامتی شما سر و کار دارد. پس در انجام آن سهل انگاری نکنید. از طرفی سعی نکنید با خریدن دستگاه های ارزان‌قیمت از برندهای متفرقه، هزینه کلی را کم کنید. اینکار بسیار به ضرر شما تمام خواهد شد. در زیر 5 برند معتبر دستگاه های لیزر خانگی را معرفی می کنیم. دستگاه هایی که می توانید از سایت های معتبر فروش تجهیزات پزشکی، مانند مطب کالا تهیه نمایید.

  • Tria Beauty Hair Removal Laser 4X
  • Remington iLIGHT Pro Plus Quartz Hair Removal
  • Philips Lumea 
  • Silk’n Flash & Go Hair Removal Device Original
  • Tanda Me My Elos Syneron Touch Hair Removal System
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: