۰۹:۵۶ - ۲۳ مهر ۱۳۹۸
طب سنتی کمکی که امروز همه از وجود آن آگاه نیستند

یک محقق و پژوهشگرگفت: بواسیر شایع ترین بیماری مقعد بوده که در اثر فشار زیاد به پایین روده انژکتور موجب تورم سیاهرگ های آن می شود.

حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر در گفت گو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان درباره درمان بواسیر با طب سنتی اظهار کرد: بواسیر شایع ترین بیماری مقعد بوده که در اثر فشار زیاد به پایین روده انژکتور وارد شده و این فشار موجب تورم سیاهرگ‌های مقعد یا راست روده می شود ،  که معمولا  با خارش، سوزش و درد همراه است. همراه تبعی. این نوع عارضه در تمام طبع ها ممکن است بروز کند. معمولا تب‌های با غلبه صفرا و بیشتر سودا در این نوع بیماران دیده می شود. بیشتر در اثر تجمع سودا در انتهای روده بروز می‌کند. بواسیر  انواع  داخلی و خارجی  دارد؛  نوع داخلی  گوشتی و خارجی به صورت زگیل یا جوش های چرکی دیده خواهد شد.

ساعت2/درمان بواسیر با طب سنتی

وی درباره عوامل تاثیرگذار بواسیر  بیان کرد:  مهم‌ترین دلایل بروز بواسیر یبوست ،  رژیم‌های غذایی نامناسب،  چاقی و لاغری مفرد،  کم‌تحرکی،  زایمان‌های سخت، مشکلات کبدی،  فشار خون،  نخوردن غذا‌ها و سبزیجات فیبردار، کمبود  آب در بدن . همچنین مصرف  دارو‌های افسردگی، غذا‌های سرخ شده و پر ادویه،  برداشتن وزنه هستند.

عظمایی اظهار کرد: بواسیرممکن است  همراه با  خونریزی و بدون  آن هم بروز کند. افراد مبتلا به این نوع عارضه باید از  برخی مواد غذایی مانند گوشت گاو و گوساله، غذا‌های ساندویچی. سوسیس و کالباس،  ادویه جات پرهیز کنند.  افراد کمتر جسم سنگین ا به جتا کنند. بواسیر اگر با درد‌های شدید و سوزش و ناراحتی‌های مقعدی همراه باشد ،افراد حتما باید به پزشک متخصص گوارش مراجعه کنند.


وی درباره درمان بواسیر با طب سنتی گفت: درمان ها باید به صورت پاک سازی  روده ها و مزاج است  یا می توانند از روغن های مالشی استفاده کنند. دمنوش اسطوخودوس و بابونه برای افراد مفید خواهد بود . افراد مبتلا به بواسیر سعی کنند از سبزیجات و میوه جات به اندازه کافی مصرف کرده و از دود عنبر نسارا بهره ببرند.  افرادی که دچار یبوست هستند می‌توانند از شربت سنا استفاده کنند مقداری  ۳۵ گرم برگ سنا ،  ۱۰ گرم گل ختمی ،مقداری تخم گشنیز و گل سرخ  مخلوط کنند و قبل از وعده‌های غذایی  همراه آب جوش و عسل مصرف کنند. خوردن  سرکه انگبین هم پیشنها می شود.

ساعت2/درمان بواسیر با طب سنتی

عظمایی در ادامه افزود: مقداری  برگ مو را پودر کرده همراه  کوهان شتر استفاده کنند البته ماده بدست آمده را روی محل مورد نظر بزنند. به. به طور کلی شربت آلو و انجیر مفید است  و افراد می توانند  صبح به صورت  ناشتا همراه خاکشیر و  آب جوش مخلوط کرده و مصرف کنند. نشستن در آب گرم  هم بسیار مفید خواهد بود.  خوردن کمپوت سیب و کدو حلوایی مفید بوده و در بعضی موارد شاید لازم باشد با کمک متخصص طب سنتی زالو درمانی انجام شود.

 

درمان بواسیر با طب سنتی 

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: