۱۲:۰۸ - ۱۱ اسفند ۱۳۹۷
رئیس مرکز توانبخشی جمعیت هلال احمر

رئیس مرکز جامع توانبخشی جمعیت هلال احمر، از افزایش 43 درصدی ظرفیت پذیرش مراجعان به واحد کاردرمانی این مرکز در 10 ماهه ابتدایی سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

محمد حیدری مدنیوز، اظهار داشت: واحد کاردرمانی مرکز جامع توانبخشی جمعیت هلال احمر همواره در مسیر ارتقای کیفیت خدمات مورد نیاز بیمارانی که از اختلالات حسی و حرکتی ناشی از اختلالات و مشکلات مغز و اعصاب رنج می برند، پیشتاز بوده است.
وی با تاکید بر بهره مندی واحد یادشده از تجهیزات و فناوری های جدید به منظور ارتقای کیفیت خدمات، ادامه داد: سیستم واقعیت مجازی یکی از فناوری های مُدرن و پرکاربرد در واحد کاردرمانی مرکز جامع توانبخشی است که امکان انجام تمرینات درمانی دست و پای آسیب دیده بیماران در محیطی جذاب و شبیه سازی شده را فراهم می سازد و مفرح بودن تمرینات آن منجر به ایجاد انگیزش در بیماران خواهد شد.
رئیس مرکز جامع توانبخشی جمعیت هلال احمر، توضیح داد: دستگاه لوکو استیشن امکان راه رفتن بیمارانی را که از ثبات تنه، لگن و سایر ظرفیت های لازم برای تحمل وزن روی پاها برخوردار نیستند، فراهم می سازد و دوچرخه های اسپاسم شکن برقی بیوفیدبک دار نیز امکان حرکت مفاصل کمربند لگنی و شانه ای در شرایط ضد اسپاسم را همراه با دریافت بازخوردهای حرکتی اصلاح کننده جهت رفع اشکالات موجود در عملکرد حرکتی اندام ها فراهم می کند که از جمله امکانات بسیار مفید در این مرکز هستند.
حیدری با تاکید بر اینکه هر کدام از این تجهیزات با توجه به نوع بیماری و اختلال متقاضیان و بر اساس دستور پزشک معالج استفاده می شوند، عنوان کرد: دستگاه هوبر نیز برای بهبود اختلالات حسی - حرکتی و تعادلی بیمارانی که دچار اشکال در الگوهای راه رفتن و تعادل هستند و همچنین سیستم پوسچروگرافی پویای کامپیوتری به منظور ارزیابی دقیق عوامل موثر در الگوهای تعادلی افراد در واحد کاردرمانی مرکز جامع توانبخشی هلال احمر موجود است.
وی اضافه کرد: استفاده از تجهیزات یادشده در کنار کارشناسان با تجربه و کارآزموده در واحد کاردرمانی مرکز جامع توانبخشی منجر به استقبال چشمگیر متقاضیان استفاده از خدمات کاردرمانی و افزایش 43 درصدی ظرفیت پذیرش مراجعان به این واحد در 10 ماهه ابتدایی سال جاری نسبت به زمان مشابه در سال گذشته شده است.
کاردرمانی شامل فرایند خدمات ارزیابی تا درمان بیماری های مختلف است.
کاردرمانی نقش مهمی در بهبود بیماران بستری در بخش اعصاب و روان دارد و نتایج این شیوه درمان برای این دسته از بیماران با توجه به شرایط و شدت اختلالات آنها متفاوت است.
ارزیابی قدرت عضلانی، ارزیابی مهارت های روزمره زندگی، بهبود عملکردهای حرکتی ظریف یا درشت دست و فعالیت های شناختی از خدمات کاردرمانی است.
کاردرمانی چندان به تجهیزات وابسته نیست اما ایران توانایی و دانش ساخت و طراحی جدیدترین تجهیزات کاردرمانی ازجمله تجهیزات پروتز را دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: